Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Будинок Шапоріних

(вул. Матросова, 14, охоронний номер 349)

shaporin

Споруджено у другій половині XIX ст. як власний будинок місцевої дворянської родини Шапоріних. Власник будинку Олександр Шапорін був відомим глухівським художником і фотографом. Тут народився його син – Юрій Олександрович Шапорін (1887-1966) – російський композитор, народний артист СРСР, автор опери «Декабристи», симфонії-кантати «На полі Куликовому» та інших творів.

Будинок розташовано в зоні регулювання забудови, у правобережній частині міста на Веригині поблизу колишньої Ярмаркової площі серед одноповерхової садибної забудови. Є архітектурним акцентом.

Архітектура вирішена у еклектичних стильових формах, властивих житловій забудові Глухова того періоду. Виділено цоколь і розвинений карниз вінчання, що має енергійний багатообломний профіль і смугу зубчиків.. Чолом виходить на червону лінію забудови.

Будинок Шапоріних становить значну історико-меморіальну і архітектурну цінність як добре збережений міський дворянський будинок другої половини XIX ст.

Наразі пам’ятка є приватним домоволодінням.