Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Будинок А.Бештака

(вул. Києво-Московська, охоронний номер 113 )

bud.beshtak

Мурований будинок споруджено на поч. ХІХ ст. після знесення валів Глухівської фортеці, коли на їх місці утворилася Базарна площа. Первісно був одноповерховим і мав торгівельну функцію. Фіксував східну сторону Базарної (згодом Румянцевської) площі на перетині її з вулицею Києво-Московською.

На початку XX ст. будинок належав Андрієві Бештаку. На першому поверсі було 4 магазини, кожен з окремим входом з Румянцевської площі, а на другому поверсі 27 жовтня 1908 р. був відкритий один з перших в Глухові сінематограф «Ілюзія», власником якого була дружина надвірного радника Віра Конашевич з Чернігова.

Будинок А. Бештака має значну історико-меморіальну й архітектурну цінність як один з перших кінотеатрів Глухова і як єдина збережена торгівельна споруда поч. ХІХ ст. Знаходиться у приватній власності.