Сумщина туристична

МУЗЕЇ РОЗПОВІДАЮТЬ

ТУРИСТАМ

Башта водогону

(вул. Терещенків, охоронний номер 112)

vodonapirna veja

Пам’ятка “Башта водогону споруджена у 1927-1928 рр. у зв’язку з улаштуванням централізованого водогону в Глухові. У верхній частині башти первісно було встановлено міського годинника (не зберігся).

Вежа стоїть у сквері по вул. Терещенків на найвищій відмітці в межах міського центру. Пов’язана з діючою системою водогінної мережі довжиною 6,5 км, яка подає артезіанську воду. Загальна висота башти – 41 м. Висота до дна сталевого водяного бака – 36 м, його корисний обсяг –

360 м3. У центрі башти є сталеві гвинтові сходи. Навколо бака є круговий обхід.

Конструктивною основою споруди є залізобетонний каркас з мурованим заповненням. Зовні покрита цементним тиньком. Дах укрито покрівельною сталлю. Башту добре видно з дальніх видових точок. Завдяки пластично активному силуету вона грає важливу роль у формуванні силуету і панорами заповідника.

Водонапірна вежа є одним з найкращих за мистецькими якостями силуетних об’єктів міста. Ця інженерна споруда становить також визначну цінність як пам’ятка містобудування так званого радянського періоду.

Використовується як об’єкт екскурсійного показу і місце розташування експозицій тимчасових виставок у літній час.