Місцеві вибори 2020 за новими правилами голосування. Виборець має знати!

Шановні виборці!

25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори, у зв’язку з чим кожнен громадянин України, якому на день голосування виповнилося 18 років і який, відповідно до статті 70 Конституції України має право голосу, буде мати можливість реалізувати своє виборче право.

Відтепер, згідно Закону України «Про Державний реєстр виборців», відповідно до статті 8, керуючись пунктом третім та четвертим, та згідно Постанови ЦВК № 88 від 18.05.2020 «Про порядок розгляду звернення виборців щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України про «Державний реєстр виборців», зі змінами внесеними постановою ЦВК від 24 липня 2020 року № 145, кожен виборець, незалежно від реєстрації місця проживання, або відсутності відмітки про реєстрацію місця проживання, тобто (зняті з реєстрації місця проживання) зможе за власним зверненням звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, стосовно зміни своєї адреси, за якою зареєстроване місце проживання (згідно паспорту) на іншу адресу, або звернутись з заявою для визначення нової адреси, у разі, якщо громадянин знятий з реєстрації місця проживання, для визначення йому іншої адреси у межах території, на яку поширюються повноваження відділу ведення, у зв’язку з чим надається змога виборцям визначитися з їхніми новими адресами для голосування на момент проведення місцевих виборів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, з 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати звернення до відділу ведення Державного реєстру виборців з використанням електронного сервісу в мережі ІНТЕРНЕТ, на сайті www.drv.gov.ua, за допомогою онлайн сервісу (Кабінет виборця). Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно Закону України «Про електронні довірчі послуги» (тобто мати кваліфікований електронний підпис). У заяві громадянин повинен вказати адресу своєї електронної пошти. Про результат розгляду заяви, або звернення буде вислане електронне повідомлення на адресу електронної  пошти, зазначеної виборцем в заяві. З детальною інформацією щодо заповнення заяв та звернень можно ознайомитися в розділі (ВІДЕО) на сайті  www.drv.gov.ua.

Для зміни адреси,  яка згідно відмітки в паспорті на даний час являється  зареєстрованим місцем проживання громадянина,  на іншу адресу,  яка буде новим місцем  фактичного проживання, а відтак і новим місцем  для голосування, громадянину необхідно буде  подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців в паперовій або електронній формі до 9 вересня. Під час подання заяви в паперовій формі до органу ведення Державного реєстру виборців, особа повинна пред’являти паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або ID-картки з довідкою про реєстрацію місця проживання. Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто, або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.   Для зміни адреси, громадянам, які виявили бажання голосувати за іншою адресою, за якою фактично на даний час проживають, але мають відмітку в паспорті про зняття з попередньо зареєстрованого місця проживання, (зняті з реєстрації) необхідно подати заяву не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу, який розпочнеться за 50 днів до дня голосування, до відділу ведення Державного реєстру виборців в паперовій або електронній формі. У заявах потрібно вказувати адресу житла, за якою громадянин фактично проживає та яку просить визначити його новою адресою, згідно якої він визначає собі виборчу дільницю для голосування. Документи, що обгрунтовують визначення нової адреси тепер до заяви додавати не потрібно.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Глухівської міської ради вкотре нагадує та запрошує громадян  заздалегідь перевірити свої персональні дані за допомогою онлайн сервіса , через особистий кабінет виборця на порталі Державного реєстру виборців в мережі інтернет за посиланням  www.drv.gov.ua, або особисто звернутися  з паспортом громадянина України до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою:м.Глухів, вул. Спаська, 15, I поверх. Довідкова інформація: 2-60-06;  2-40-15.

Ознайомитися з формами заяв, зайти в особистий кабінет виборця та дізнатися про кількість виборців по місту можна перейшовши за посиланням https://hlukhiv-rada.gov.ua/derzhavnij-reestr-vibortsiv

УВАГА Громадяни, яким на день проведення місцевих виборів буде визначено іншу адресу для голосування, ніж та адреса за якою зареєстроване їхнє місце проживання, згідно паспорту, зможуть звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через рік після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої зміни адреси такого виборця.

З повогою відділ ведення Державного реєстру виборців Глухівської міської ради