ВИБОРИ ПО-НОВОМУ

3 серпня 2020 року відбулася чергова апаратна нарада під головуванням секретаря Глухівської міської ради Юрія Бурлаки.

Засідання розпочалося з доповіді начальника відділу ведення державного реєстру виборців міської ради Сергія Плетенка «Про деякі зміни до Закону України «Про державний реєстр виборців» відповідно до перехідних положень Виборчого кодексу».
Зокрема, мова йшла про те, що виборці отримали можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають, а не зареєстровані. Змінити виборчу адресу слід не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу. Також громадяни, які виявили невключення чи неправомірне включення до Реєстру іншої особи, недостовірні відомості стосовно когось, можуть за власною ініціативою звернутися з письмовою заявою до органу ведення Реєстру за виборчою адресою цієї людини щодо виправлення неточностей. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують зазначену в ній інформацію. Відтепер виборець може не тільки особисто звернутися до будь-якого органу ведення Реєстру, а й зробити це, заповнивши форму з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

У свою чергу в.о. начальника служби у справах дітей міської ради Валентина Топчій озвучила питання про порушення прав і гідності дітей у сім’ї. Зупинившись на законодавчих аспектах, доповідачка закликала всіх не бути байдужими й обов’язково повідомляти службу у справах дітей чи до поліції про неналежне ставлення до дітей чи насильницькі дії стосовно них. Саме озвучення ситуації допомогло виявити підлітків, які знущалися над дітьми. З учасниками та свідками інциденту вже працюють правоохоронці, психолог і педагоги.
Під час засідання директор Глухівського міськрайонного управління Держпродспоживслужби Сергій Кравченко повідомив, що протягом минулого тижня фахівці установи провели 30 перевірок суб’єктів господарювання. За цей час було надано 9 пропозицій щодо дотримання карантинних заходів і складено 7 протоколів про адміністративні порушення.
Також прозвучала інформація про те, що минулого тижня в Глухові не було жодного випадку захворювання на коронавірус і пневмонію. До того ж місто отримало 1726 доз туберкуліну. Проект перетворення приймального відділення на відділення невідкладної допомоги перебуває на фінішній прямій. На роботи з переобладнання виділено 9 млн 620 тисяч гривень.