Запобігаємо отруєнню кавунами та динями!

Кавун - популярна літня ягода, яка чудово вгамовує спрагу і не створює тяжкості в шлунку. Більш того, кавуни корисні для печінки, жовчного міхура, нирок і сечовивідних шляхів.

Диня – вмістилище вітамінів та мікроелементів. У дині висока концентрація аскорбінової та фолієвої кислот. Споживання дині насичує організм кальцієм, відповідно зміцнює кістки та зуби. Завдяки своєму складу диня стимулює мозкову діяльність. У плоді міститься 90% води, а тому він позитивно впливає на травлення і втамовує спрагу.

Однак ці плоди також можуть нанести шкоду здоров'ю людини. А щоб цього уникнути, необхідно слідувати певним правилам і рекомендаціям:

- Ні в якому разі не варто купувати баштанні у придорожніх прилавків. За правилами кавуни не повинні бути звалені в купу на землі, а повинні перебувати під навісом, акуратно складеними на прилавках. Це пов'язано з тим, що навіть через дрібну тріщину в шкірці кавуна можуть розвестися хвороботворні мікроорганізми, що призведе до отруєння і інших захворювань.

- Небезпечними також є точки біля дороги, так як баштанні легко вбирають важкі метали, які виділяються автомобілями.

- У жодному разі не купуйте розрізані навпіл кавуни! Цим Ви наражаєте себе на бактеріальне отруєння!

- Зазвичай на шкірці кавуна, дині залишається ґрунт, пил, яйця глистів та інші мікроорганізми. Відповідно слід ретельно вимивати плоди перед їх вживанням, інакше це може призвести до захворювання кишковою інфекцією або гельмінтозом.

- Продавець в обов'язковому порядку повинен мати при собі документи, які підтверджують якість і безпеку продукту, а також результати лабораторних досліджень щодо вмісту нітратів та пестицидів у кавуні, дині.

- Не їжте у динях та кавунах нестиглий м’якуш біля шкуринки. Розподілення нітратів в цих плодах збільшується від центру плоду до периферії, і має найбільшу концентрацію біля шкірки та в самій шкірці.

- Дотримуйтеся правил особистої гігієни - перед їжею обов'язково мийте руки. Будьте здорові!

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру

МОЗ України                                                                                                                    Марина Матвієнко