Пам’ятка з дезінфекції приміщень

Дотримання протиепідемічного режиму з приміщеннях різного призначення є одним із шляхів попередження розповсюдження збудника гострого респіраторного захворювання COVID-19.

Нова короновірусна інфекція передається краплинним та контактним шляхом. Коли вірус або осідає з краплинками слини на поверхнях, або потрапляє на них після дотику забрудненими руками зараженої людини. І саме ретельне вологе прибирання приміщень з дезінфікучими засобами та наступним провітрюванням допоможе очистити поверхні від забруднення, адже коронавірус має низьку стійкість до дії дезінфектантів.

Вологе прибирання всіх приміщень з деззасобами бажано проводити кожні 3-4 години. Частіше (в залежності від кількості людей) підлягають дезінфекції дверні ручки, перила сходів, крани, кнопки різного призначення, наприклад в банкоматах, канцелярські ручки загального користування для підпису документів (всі об’єкти, до яких дотикається багато людей).

Зазвичай прибирання проводиться в приміщенні згори вниз.

Можна використовувати дезінфікуючі засоби, які зареєстровані в Україні та супроводжуються інструкцією до застосування. Найбільш зручними є таблетовані форми, які вже дозовані та просто розчиняються у воді (зазвичай це 1 таблетка на 10 л води).

Дезінфекція проводиться або протиранням, або зрошенням. Норма витрати робочого розчину – 150 - 300 мл на 1 м2 поверхні. Робочі розчини готуються перед використанням та зберігаються в темній, закритій тарі.

Після закінчення прибирання проводиться провітрювання протягом 15 хвилин.

При цьому зверніть увагу на використання прибирального інвентарю, який повинен бути окремий для приміщень загального користування, санвузлів, виробничих приміщень різного призначення. Окремий для підлоги та стін, вікон, дверей. Окремий для різного обладнання. Надалі прибиральний інвентар також підлягає дезінфекції.

При використанні деззасобів застосовуйте індивідуальні засоби захисту: халат; гумові рукавички; респіратор; взуття, що підлягає дезінфекції.

Після закінчення робіт потрібно зняти гумові рукавички, помити руки з милом та обробити антисептиком.

Будьте здорові!

Глухівський відділ Сумського