Працівники психологічної служби закладів освіти Глухова радять.

Якщо ви - активний користувач мережі Internet, соціальних мереж, ви помітили, що сьогодні багато різної інформації поширюють щодо COVID -19 – є факти, дієві поради, сумна статистика, критика, фантастичні міфи, фейкові новини і все це впливає на наш емоційний стан, викликаючи страх, стан тривоги, стрес.

І якщо ми більш менш розуміємо, яких правил слід дотримуватися, щоб захистити своє тіло - мити руки, використовувати дезінфікуючі засоби, маски, мінімізувати контакти, а найефективніше – самоізолюватися, то, що робити з хронічним станом тривоги?
Для початку, слід розуміти, що постійне почуття тривоги і стрес «підривають» імунітет. Людина втрачає працездатність, можливість адекватно мислити, імунітет знижується. Ось і виходить, що навіть якщо коронавірусом ви не захворієте, може проявитися чи посилитися психосоматика – буде постійно боліти голова, виникає безсоння, з’явиться депресивний компонент. Тому, важливо турбуватися про свій психічний стан так як і про своє тіло.

2007
Тривога - це частина нашого життя. Дуже важливо в ній не застрягати. Знання важливі, але краще отримувати їх з перевірених офіційних джерел.
Можете читати новини на цю тему раз, два на день, але не постійно. Не намагайтеся контролювати потік новин.
Якщо заспокоїтись і добряче подумати, то така ситуація карантину, має і світлу сторону. Наприклад, вимушена ізоляція призводить до того, що ми більше часу можемо присвятити тому, що відкладали давно: почитати книгу, подивитися давно запланований фільм, приділити час саморозвитку. До того ж, карантин дозволяє родині більше часу бути одним з одним, спілкуватися. Може, це те, чого не було давно. У таких ситуаціях слід бачити не лише обмеження, але й можливості.
Якщо ви одинокі і потребуєте психологічної підтримки, знайте ви не самі, і на період карантину в нашому місті діє телефон довіри.
Телефон довіри працює за номерами:
+38(098)-220-94-70
+38(095)-216-55-72
Час роботи : понеділок - п’ятниця, з 9.00 до 17.00
Додаткові телефони:
Цілодобова гаряча лінія для інформування населення щодо корона вірусу COVID – 19
+38(067)-611-08-86
+38(068)-979-96-24
Гаряча лінія з питань коронавирусу 8(800)550-50-30
Міністерство охорони здоров’я України 8(800)505-201

Бережіть себе і цінуйте свій спокій!