Наркоманія – хвороба нашого суспільства?

Сьогодні однією із глобальних суспільних проблем в Україні є наркоманія серед молоді. На сучасному етапі розвитку нашого суспільства спостерігається відсутність будь-яких правил моралі, дотримання норм культури, ідеології. Склалась така ситуація, що можна все, в тому числі і наркотики. Сім’я втрачає свої виховні функції, проблемою наркоманії держава займається формально, в засобах масової інформації все частіше пропагується тема легалізації деяких наркотичних речовин. Усе це призводить до того, що наркоманія молодшає. Все більше підлітків пробують наркотики ще в школі. Від вживання більш легких наркотиків підлітки переходять до важчих.

5 лютого 2020 року на базі Глухівського професійно-педагогічного коледжу ГНПУ ім. О.П. Довженка зі студентами відбулася зустріч з фахівцем із соціальної роботи відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради Разіною Тетяною Володимирівною. На початку зустрічі було обговорено такі поняття: наркотики, наркоманія, види наркотиків. Потім запропоновано перегляд  відеоролику «За межами свідомості» та його обговорення.

Також, на базі Глухівського ліцею-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою для учнів була проведена лекція «Обережно – наркотики!» за участі фахівця із соціальної роботи відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Мухи Олени Олександрівни та лікаря нарколога КНП «Глухівська міська лікарня» Галагуцького Григорія Петровича.

Окремо зупинилися на поняттях що таке наркотики, їх види, причинах і наслідках вживання наркотиків. В кінці зустрічі Галагуцький Г.П. надав кваліфіковані відповіді на питання учнів.

Для подолання такого небезпечного явища, як наркоманія, необхідно вживати комплексні профілактичні заходи, беручи до уваги медичні, соціальні, психологічні та правові аспекти.

За інформацією територіального центру

соціального обслуговування населення