Щедрівка дзвінко вже лунає, усім новину сповіщає – приходить Старий Новий рік

В народі говорять: «Зима прийшла і празників привела». І дійсно: взимку майже щодня свято – Катерина, Андрія, Миколая…Так  не помітно і швидко приходить, і січень з безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році. Багато в чому святкування Старого Нового Року мало чим відрізняється від традицій 31 грудня - 1 січня.

З самого початку люди в цей день накривали багаті столи, проводили час у сімейному колі. Прикмета «як зустрінеш Новий Рік - так його і проведеш» багато в чому характерна і в цьому випадку. Є на Старий Новий Рік і народні традиції. Так, згідно однієї з них, першим гостем в будинку в цей вечір повинен бути чоловік. Вважається, що це стане запорукою щасливого року. А основними заборонами в такий день є дача грошей у борг, а також прибирання в будинку. В Україні в день старого нового року – 14 січня – господарів дому, що приймає гостей і частує їх стравами, вітають щедрівкою. Щедрівками господарю бажають щастя, добробут у новому році та врожаїв.

Так, 13 січня у територіальному центрі соціального обслуговування населення Глухівської міської ради пенсіонери відділення денного перебування відсвяткували Старий Новий рік. На цьому заході було всього вдосталь: щедрівки, колядки, жартівливі пісні та навіть – запальні танці.  Захід закінчився смачним чаєм із солодощами.

Хай Новий рік принесе всім віру у свої можливості, буде плідним на добро, багатим на щастя та здоров’я, такими словами було завершено свято.

За інформацією територіальному центрі соціального обслуговування населення Глухівської міської ради