З вірою в любов і милосердя

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Звичайно, цей день не можна назвати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення рівних прав осіб з інвалідністю, їх участі в житті суспільства.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей із вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч із нами живуть люди з обмеженими можливостями, і вони потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність осіб з інвалідністю, ми захищаємо свою людяність, свою гідність.

На обслуговуванні у територіальному центрі соціального обслуговування населення Глухівської міської ради знаходиться 182 особи з інвалідністю. Територіальний центр працює системно й робить всі можливі кроки, забезпечуючи соціальну підтримку осіб з інвалідністю.

Так, відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надає послугу догляд вдома 69 особам з інвалідністю яка складається з таких заходів: купівля і доставка продовольчих і промислових товарів, виконання повсякденних послуг (підготування продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття та ін.),  приготування їжі, годування (для ліжково-хворих), прання білизни, прасування білизни, дрібний ремонт одягу,заміна постільної і натільної білизни, прибирання житла тощо.

Відділення  організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги територіального центру постійно займається виявленням громадян, які потребують натуральної допомоги  і забезпечує їх одягом, взуттям та  продуктами харчування. 20 особам з інвалідністю надана допомога в завезенні палива, рубці дров та ремонті житла, 25 осіб з інвалідністю отримали одяг та взуття на суму 6588,00 грн., продуктові набори отримали 102 особи на суму 8160,00 грн.

Відділення денного перебування надає  послугу соціальної адаптації.

На обліку  у відділенні  знаходиться 21 особа з інвалідністю. Відвідувачі відділення можуть отримати послугу масажу та виміряти тиск.

У відділенні обладнана спортивна зала, працює профілактор «Євмінова», створена кімната психологічного розвантаження.

Усі бажаючі мають можливість відвідувати Університет третього віку «Активне довголіття» та знайти собі заняття за власними інтересами та уподобаннями. 3 грудня до Міжнародного дня осіб з інвалідністю проведено інформаційну годину «З вірою в любов і милосердя».

За інформацією територіальному центрі соціального обслуговування населення Глухівської міської ради