Перерахунок пенсій з 1 грудня 2019 року

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня 2019 року в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1564,00 грн. до 1638,00 грн. З урахуванням вищезазначеного з 1 грудня 2019 року органами Пенсійного фонду України будуть автоматично проведені перерахунки пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму.

Перерахунку підлягатимуть мінімальні розміри пенсій. Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормовий стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму. Вищезазначені перерахунки не провадяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю.

Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму здійснюється після звільнення з роботи.

Крім того, підвищенню підлягають:

• пенсії за особливі заслуги перед Україною;
  • підвищення ветеранам війни;
  • підвищення жертвам нацистських переслідувань;
  • мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам війни;
  • мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • надбавки донорам.

Розміри підвищення пенсій з 01.12.2019 р. кожному пенсіонеру визначатимуться в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).