До уваги отримувачів допомоги багатодітним родинам

13 березня 2019 року Урядом прийнято постанову № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям», якою з 01.04.2019 року запроваджено виплату допомоги на дітей, що виховуються в багатодітних сім’ях.

Для призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях до управління соціального захисту населення подаються наступні документи:

• паспортабоінший документ, що посвідчує особу;
  • заяваодногоз батьків, з яким постійно проживає дитина;
  • копіяпосвідченнябатьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
  • копіяпосвідченнядитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
  • копіїсвідоцтвпро народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналу).

Однією з підстав припинення виплати допомоги багатодітним сім’ям є втрата статусу багатодітної сім’ї.

• Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім'ї не менше трьох дітей у віці до 18 років.
  • Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім'ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повноліття раніше.
  • До складу багатодітної сім'ї входять діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Ця норма продовжує термін дії посвідчень батьків та дітей з багатодітних родин тим сім’ям, які мають троє дітей, старшій з яких вже виповнилося 18 років та, відповідно, продовжує термін одержання цією сім’єю усіх передбачених законодавством пільг.

Звертаємо увагу багатодітних родин про необхідність підтвердження свого статусу, а саме, продовження терміну дії посвідчень (в разі необхідності) та подання нового звернення в таких випадках для призначення допомоги багатодітним сім’ям. (при собі потрібно мати оригінал і копію посвідчення багатодітної сім’ї).