Епідемічна ситуація із кору та заходи профілактики

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіло на 13% більше, ніж минулого тижня.

Всього протягом спалаху, з 2017 року, захворіло більше 115 тис. людей, з них 41 померла.

По Сумській області зареєстровано 256 випадків захворювання, з них 1 летальний. Найбільша кількість хворих реєструється в м. Суми, Шостка та Конотопському районі.

В Глухівському районі цього року зареєстрований 1 випадок захворювання на кір дорослої особи.

Кір небезпечне вірусне захворювання:

- Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

- Джерелом інфекції може бути тільки хвора людина.

- Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

- Вірус кору небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу.

- Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

- Особи, які були щеплені, можуть захворіти лише в легкій формі без серйозних ускладнень.

З метою попередження ускладнень кору в Україні проводиться  планова імунізація проти кору дітям у віці 12 місяців та у 6 років згідно Календаря щеплень. Увага батьків звертається на його дотримання – саме в Ваших руках здоров’я Вашої дитини!

Якщо Ви контактували з хворим на кір – якнайшвидше зверніться до свого сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи треба Вам зроби щеплення проти кору.

Радимо не зволікати, а захистити себе і своїх дітей від небезпечної недуги!

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко