Прем’єра відбулася!

- Дивилися перший повнометражний фільм від волонтерського проєкту «Юкрейнер» – Ukraїner. The Movie. https://www.youtube.com/watch?v=rbbPxzqunYU&t=109s

- Одночасно з усією Україною (більш 60 великий і маленьких локацій) та кількома країнами світу (Естонія, США, Польща, Грузія, Фінляндія, Велика Британія; пізніше доєднаються Франція, Ізраїль та ін.).
- Про один день із життя України – «однієї з найбільш невідомих країн європейського континенту», як сказано в синопсисі https://www.youtube.com/watch
- У затишній залі Глухівської центральної районної бібліотеки з її чудовим колективом, котрий все організував швидко, з любов’ю й знанням справи. Це неймовірно!

Кілька паралельних історій, представлених у фільмі, – про людей, нічим не пов’язаних між собою, крім місця, де вони народилися, живуть, працюють. Це справжня – не прикрашена й не ретушована – Україна. Вона прекрасна як є. Ми переконалися в цьому: зйомки насичені колористикою, герої розкриваються поступово й в одній з історій (про мотобол) особливо відчутна кульмінація сюжету.
Тренер команди, вже літня людина, цілий день напружено працює водієм маршрутки в Кам’янці-Подільському, втомлений приходить на тренування, і тут – відкривається нове дихання (музика особливо гарно спрацьовує в цьому моменті). Герой сідає на свій мотоцикл і грає в команді таких самих шаленців. В його рухах, виразі обличчя, словах – чути щастя.

Так само проживають свій звичайний робочий день сім’я, що виготовляє ліжники в гуцульському Яворові, Олександр Сирота в Чорнобилі, родина митців у селі Букатинка на Поділлі, доглядач маяка на лимані Шагани, бортники Полісся.

У буденності відкривається унікальність. Часто ми її не помічаємо. Так, як не помічаємо, наприклад, свій глухівський говір з його прадавнім повноголосим [а]. Це є «акання» усвідомлюєш тільки на чужій землі й не знаєш, шо з тим робити. Хоча тепер знаєш – берегти!

Світлана Борщ