Традиції та сучасність

28-29 жовтня 2019 року на базі Глухівської школи мистецтв ім. Максима Березовського відбулася І Відкрита конференція «Традиції та сучасність» для викладачів фортепіанних, хорових та вокальних відділів та відділень шкіл естетичного виховання.

Захід був заснований в 2018 році та приурочений 280-річчю з дня заснування Глухівської співочої школи. Виходячи з музичних глухівських традицій та творчої направленості видатних учнів історичного закладу, таких, як Дмитро Бортнянський та Максим Березовський, фахова направленість конференції розподілилась на два напрямки: фортепіанний та хоровий. Цьогоріч  було продовжено та розширено означені напрямки роботи та змінено статус – конференція стала обласною. Головними цілями заходу є підвищення професійного рівня викладацької майстерності педагогів ШЕВ, ознайомлення з новими формами музичної педагогіки та збереження традицій, що склались у класичній українській школі викладання. Спікерами конференції були провідні мистецькі діячі, які відомі далеко за межами нашої країни та викладачі мистецьких закладів Сумської області.

В цьому році спікерами конференції були викладач фортепіанного відділу КССМШ ім. М. В. Лисенка, багаторазовий лауреат міжнародних фортепіанних конкурсів Роман Лопатинський (м. Київ), викладач Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра, солістка Національної опери України, лауреат міжнародних вокальних конкурсів Ірина Українець (м. Київ), доктор мистецтвознавства, переможець міжнародних фортепіанних конкурсів, керівник та викладач музичної студії  Honey Music Studio для дітей та дорослих, засновник сімейного клубу Honey home та школи Think Global Вікторія Сушанова (м. Харків), старший викладач, викладач вищої категорії СВУМіК ім. Д. Бортнянського Роман Ткаченко (м. Суми) та старший викладач,  викладач вищої категорії Глухівської школи мистецтв ім. Максима Березовського Анна Мироненко (м. Глухів).

Загалом захід зібрав понад 200 слухачів зі всієї Сумської області. І Відкрита конференція відзначилася розширенням географії слухачів: долучились також мистецькі школи м. Ромни, Охтирки, Терни.