Легалізація трудових відносин

Гарантоване Конституцією держави кожному громадянину право на працю включає можливість заробляти собі на життя. За виконану роботу власник або уповноважений ним орган зобов’язаний виплатити працівникові  заробітну плату. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів сімей працюючих громадян сьогодні та основою при розрахунку їм пенсії в майбутньому.

Ефективний розвиток соціально-трудових відносин у суспільстві цілком  залежить  від  додержання  роботодавцем та найманим працівником   вимог  законодавства  про  працю, добросовісного   виконання кожним  трудових  обов’язків, використання  прав  і гарантій, передбачених законодавством. На жаль, роботодавці  і наймані  працівники  перебувають  далеко  не в однакових  умовах, наслідком  чого  є  численні   порушення   практично  всіх норм  законодавства   про працю,  здебільшого  саме  роботодавцями.

Заробітну плату в “конвертах” без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку міста. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності. Той, хто отримує “тіньову” зарплату, позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні  й здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

Черговий раз, звертаємо Вашу увагу на те, що використання нелегальної робочої сили, є порушенням законодавства про працю. Лише дотримання роботодавцем трудового законодавства та законодавства про зайнятість гарантує стабільний прибутковий бізнес і дасть змогу уникнути непорозумінь з найманим працівником і контролюючими органами. Суспільство очікує від суб’єктів підприємництва легалізації діяльності в повному обсязі, отже шануватимемо закон і один одного.