Герої не вмирають, просто йдуть…

Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Взагалі в  зоні АТО та ООС загинуло більше 4 тисяч  українських військовослужбовців.  Яскраві жовті соняхи  стали символом за загиблими в російсько – українській війні.

В Глухівській центральній районній бібліотеці організована книжкова інсталяція. Увагу привертають три видання «Книги пам’яті героїв АТО», де розповідається про героїчні подвиги та загибель наших земляків. Реалізував цей волонтерський проект колектив редакції сумської суспільно-політичної газети «Панорама».  В збірниках нариси  про хлопців із Сумщини, які загинули в зоні АТО. І якщо в 2015 році в ній було 53 історії про наших полеглих земляків, в 2016 році – 117, то в 2017 році – вже 140 розповідей про земляків, які загинули, захищаючи рідну Україну.

Дві книги  на виставці від сумського  письменника і журналіста Євгена Положія. Як сказав сам автор – до 2014 року він був іншим, змінився він після зустрічі з учасниками АТО, з рідними тих, хто загинув в перші місяці гібридної війни. А після розповідей Юрія Коваленка, співробітника Національного заповідника «Глухів», учасника місії "Чорний тюльпан", метою якої було сприяння у пошуку та евакуації тіл українських військовослужбовців ЗСУ, які загинули на території Донецької та Луганської областей, Євген Вікторович написав книгу «Іловайськ». Цей роман на 22-гому Форумі видавців визнали найкращим виданням про війну. Присвячений він бійцям, загиблим в "Іловайському котлі"в серпні 2014 року. Новий роман «5 секунд, 5 днів» став логічним продовженням його книги «Іловайськ».

Багато статей з періодики зібрано в теці «Герої – земляки в зоні АТО та ООС». Представлений тут і вірш глухівського поета Валентина Коваленка «Бійцям, які загинули в АТО».

Запрошуємо відвідати Глухівську районну бібліотеку та ознайомитися з матеріалами книжкової інсталяції «Герої не вмирають, просто йдуть…».