Святкування Міжнародного дня шахів у Глухові

26 липня у читальній залі Глухівської районної бібліотеки відбулось святкування юних шахістів.

З вітальними промовами до присутніх батьків, бабусь та малечі звернулись начальник відділу у справах молоді та спорту Глухівської міської ради М.Г. Плотницький, завідуюча районної бібліотеки Т.М. Привалова, член спілки українських журналістів поет, прозаїк та історик М. П.Гурець.

Перед початком змагань грамотами та солодкими подарунками від відділу молоді та спорту Глухівської міської ради були нагороджені випускник ЗОШ 3, кандидат у майстри спорту Ярослав Кельбас та випускниця ЗОШ 6, першорозрядниця Тетяна Ащаулова.
Наступним елементом програми була шахова вікторина. Школярам були запропоновані питання з історії шахів, елементів шахової гри, тощо. Найбільш вправно і влучно відповідали діти, які й стали переможцями вікторини. Так перший приз здобув учень ЗОШ 3 Яромир Кельбас, другим був Ілля Мосолітов, учень ЗОШ 3,третій приз дістався учню Березівської школи Сергію Костюченку. За тим був проведений сеанс одночасової гри на 17 шахівницях для дітей розрядних категорій.
Перемогти маститого шахіста Ярослава Кельбаса нікому не вдалося. Сеансер переміг з рахунком 17:0. Дітям, які чинили найбільший спротив Ярослав вручив призи. А саме перший приз здобув Примаков Єгор учень ЗОШ 3, другий вручено Борисенко Яні, учениці З О Ш 3 . Третій приз заслужено обійняв представник Березівської школи - Костюченко Сергій. Всі діти учасники заходу одержали солодощі.
27 липня, в продовження свята шахів, у приміщенні ППК ГНПУ відбувся відкритий шаховий турнір з категоріями від 2го розряду до кандидата у майстри спорту. Крім місцевих шахістів у турнірі взяли участь гості із Шостки, Ямполя та С- Буди, всього 35 гравців. За результатом підсумків шахових досягнень за відповідний період начальник відділу у справах молоді і спорту М.Г. Плотницький вручив дипломи та цінні призи шахістам:
1.Кельбас Тетяні – тренер з шахів ДЮСШ.
2.Балицькому Юрію;
ветеранам спорту:
1. Сегалову Михайлу
2.Кузнєцову Володимиру
Та особливий приз за сприяння проведенню турнірів у Глухові директору ППК ГНПУ Олександру Ребченку.
Святковий турнір проводився у 7 турів з регламентом по 10 хвилин з додаванням по 5 секунд на хід. Тріумфатором святкового турніру став КМС Ярослав Кельбас. Він здолав усіх сімох суперників і одержавши 7 очок із 7 одноосібно посів перше місце.
Друге місце, з поділом по 5,5 очок здобув ветеран шахів КМС Михайло Сегалов.
Третє місце у гостя із міста Шостки, ветерана шахів, КМСа Анатолія Кузьміна. (Обидва одержали відповідно 1-й і 2-ий ще й ветеранські призи.
Третій ветеранський приз "вирвав" Олексій Ковальов з 4,5 очками. Серед школярів кращими визнані:
Ігор Сенченко 1-й приз (учень ЗОШ 6)
Анастасія Кельбас 2-й приз (учениця ЗОШ 2
Артем Лутко 3-й приз (місто Ямпіль).
Жіночий приз одержала КМС Тетяна Кельбас.
Після змагань святкування продовжилось в барі «Гол».
Вітаємо причетних з цим святом та бажаємо подальших успіхів в розвитку шахів у нашомі місті!