Скайп – марафон до 200–річчя від дня народження Куліша Пантелеймона Олександровича

            1 серпня відбувся скайп – марафон «Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно»  до 200–річчя від дня народження Куліша Пантелеймона Олександровича, (1819-1897) письменника, історика, фольклориста, етнографа, перекладача. Учасниками марафону були бібліотеки з п’яти міст – Суми, Вороніж, Конотоп, Глухів, Кролевець. Цікаво і пізнавально.

       Пантелеймон Олександрович Куліш  (1819 - 1897) народився  7 серпня 1819  в Вороніжі, Глухівського повіту, Чернігівська губернія,  (тепер - Шосткинський район Сумської області). 

        П. Куліш першим почав писати українською мовою наукові праці, заклавши основи української наукової мови; запровадив новий і дотепер діючий фонетичний правопис (кулішівка); написав перший український історичний роман; перший вимогливий і доброзичний критик Т. Шевченка; перший біограф, упорядник і видавець найповнішого на той час зібрання творів і листів М. Гоголя в 6 томах; перший перекладач українською творів Шекспіра, Гете, Байрона; перший перекладач Біблії. 

051037

      Від Глухівської центральної районної бібліотеки слово мав Микола Петрович Гурець, краєзнавець, працівник культури центру культури і дозвілля Березівської ОТГ, поет, член Національної спілки журналістів України, автор двох поетичних збірок, співавтор книги «Краса Сумщини в слові, музиці, живописі», автор нарису «Наш край у творах Куліша» в літературно – краєзнавчому путівнику «Глухівщина у духовному вимірі».    Він розповів про маловідомі факти з життя Пантелеймона Куліша, пов’язані з глухівським краєм та звернув увагу на літературно – критичні статті Миколи Зерова про П. Куліша.

     Валерій Іванович Бєлашов, краєзнавець, доцент кафедри історії і правознавства  факультету філології та історії Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, автор книг «Глухов – забытая столица Гетьманской Украины», «Глухів – столиця Гетьманської і Лівобережної України», «Глухів – столиця Гетьманської України (1708-1782 рр.: (від перших поселень до сучасності)» розповів про опис Пантелеймоном Кулішем Малоросійської колегії  в романі «Михайло Чарнышенко, или Малоросия  восемьдесят лет назад» і довів, що все ж Куліш описав не першу Малоросійську колегію, а другу.

   Багато нового учасники скап – марафону дізналися і від доповідачів з інших бібліотек області. 

gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області
mishel
ТЕРЕЩЕНКО МІШЕЛЬ

міський голова

41400 Україна, Сумська обл., м.Глухів, вул.Шевченка 6
Tел.: (05444) 2 21 15
Факс.: (05444) 3 27 56