Епідемічна ситуація із кору

З 2017 року в Україні зареєстровано понад 110 тисяч випадків захворювання на кір серед населення. При цьому від ускладнень кору, за вказаний період, померло 39 хворих.

Третій рік поспіль, в Україні і у Сумській  області спостерігається епідемічний підйом захворюваності на кір, що не було характерно за останні 15 років:

Роки

Україна

Сумська область

Глухівський район

Всього випадків

В т. ч. смертельні

Всього випадків

В т. ч. смертельні

Всього випадків

В т. ч. смертельні

2016 р.

102

-

 

-

-

-

2017 р.

4782

5

8

-

-

-

2018 р.

52349

16

299

-

1

-

На 25.06.

2019 р.

54065

18

254

1

1

-

По Сумській області найбільша кількість хворих реєструється в м. Суми, Конотопському та Шостинському районах.

З метою попередження ускладнень кору в Україні проводиться  планова імунізація проти кору дітям у віці 12 місяців та у 6 років згідно Календаря щеплень. Увага батьків звертається на його дотримання – саме в Ваших руках здоров’я Вашої дитини!

Планова імунізація населення від кору була запроваджена у 1968 році. Штучний імунітет з часом поступово знижується, тому хворіють і дорослі люди. Але, важких випадків, а тим більш летальних, серед реально щеплених осіб не зафіксовано.

Вакцинація – основний метод запобігання інфекційним захворюванням. Це ефективний профілактичний метод. Метою вакцинації є формування імунітету саме проти цього інфекційного захворювання та його ускладнень.

В такій складній епідемічній ситуації важливим є:

  • своєчасне проведення планових профілактичних щеплень для дітей;
  • вакцинація груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони), а також студентів навчальних закладів;
  • якщо Ви контактували з хворим на кір – якнайшвидше зверніться до свого сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи треба Вам зроби щеплення проти кору;
  • дотримання протиепідемічного режиму в приміщеннях з проведенням дезінфекційних заходів та режиму провітрювання (тим більш у період підйому захворюваності на ГРВІ);
  • дотримання режиму ізоляції хворої особи протягом 21 дня (незважаючи на поліпшення стану організму);
  • заборона приймання в дитячий колектив осіб без відомостей про щеплення (виняток – медичні протипокази).

Завідуюча Глухівського відділу

Сумського лабораторного центру

МОЗ України Марина Матвієнко

gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області
mishel
ТЕРЕЩЕНКО МІШЕЛЬ

міський голова

41400 Україна, Сумська обл., м.Глухів, вул.Шевченка 6
Tел.: (05444) 2 21 15
Факс.: (05444) 3 27 56