Правила поведінки на воді

У спекотну погоду більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах. Купання, пірнання з великої та малої висоти, перебування під сонцем дуже тривалий час, розпивання спиртних напоїв, наявність неповнолітніх дітей які пустують на воді без нагляду дорослих - це звичайна картина яку ми можемо бачити майже кожного разу коли відвідуємо місця масового відпочинку на водних об’єктах.

Такі дії врешті решт приводять до нещасних випадків. Основною причиною виникнення надзвичайних ситуацій на воді є порушення правил безпечного поводження на водних об’єктах під час купального сезону, а також використання водних об’єктів які не передбачені для масового відпочинку. Як показує досвід, основною причиною порушень правил безпечного поводження на водних об’єктах являється нехтування даними правилами, а також їх незнання. Відтак, нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись на воді, адже знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є: – правильний вибір та обладнання місць купання; – суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах; – постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Загальні правила поведінки на воді: Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, рівне дно. Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань. Правилами поведінки на воді забороняється: Купатися в місцях, які не визначені та не обладнані для купання людей. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які відведені для купання. Вживати спиртні напої під час купання. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.) у місцях, відведених для купання. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг. Подавати помилкові сигнали небезпеки. Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати. Купання дітей без супроводу дорослих. Дотримуйтесь правил безпечної поведінки на водних об’єктах під час купального сезону та бережіть себе і своїх рідних.