Пушкінські читання

6 червня, з нагоди 220-ї річниці від дня народження О.С.Пушкіна, учні закладів закладів загальної середньої освіти, учителі, гості зібралися біля пам’ятника видатного генія світової літератури, щоб знову згадати про видатного поета та драматурга, літературного критика, неперевершеного майстра прози.

З вітальним словом до учасників звернулася Алла Матосова, начальник відділу освіти Глухівської міської ради. На урочистостях були присутні Анатолій Мироненко, Голова правління Спілки письменників України, Валентина Дячкова, завідувач методичним кабінетом відділу освіти, Людмила Кочубей, кандидат педагогічних наук, доцент Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Микола Крючков, заступник Голови правління Міжнародної Спілки письменників та майстрів мистецтва України, Олена Голуб, член Міжнародної Спілки письменників та майстрів мистецтва України, Іван Дерпа, місцевий поет, Микола Євтушенко, місцевий композитор, музикант, член літературного об’єднання «Звенигора», Олексій Щербань, голова літературно-мистецького об’єднання «Сіверщина», Анатолій Бойко, член літературного об’єднання «Сіверщина», Микола Жмурко, любитель поезії О.С.Пушкіна, Сергій Бобирьов, редактор газети «Сумський голос», які читали вірші О.С.Пушкіна та власні поетичні твори.

Відкрили свято учні Глухівського НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 вальсом Г.Свірідова до твору О.Пушкіна «Заметіль». Зачарувала присутніх лірична композиція «Бажання» у виконанні Дарини Білоусової та Поліни Приходько.

До уваги присутніх Валентина Бут та Ніна Шубнікова, працівники Глухівської центральної районної бібліотеки, представили книжкову виставку, присвячену життю та творчості поета та запросили насолодитися прекрасним світом пушкінського слова.

Емоційні, яскраві виступи учнів шкіл міста, які декламували вірші О.С.Пушкіна нікого не залишили байдужими. Особливо хочеться відзначити виступ Івана Гришакова, учня 5 класу Глухівської ЗОШ І-ІІІ  ступенів № 3 та Маріанни Нікольської, учениці 6 класу Глухівської ЗОШ  І-ІІІ  ступенів № 1, які вразили не лише чудовою акторською майстерністю, а й глибиною тем, обраних для виконання віршів. Незабутні враження подарували глядачам учні 1-Б класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

Під ніжні акорди «Глухівського вальсу» та «Каштанового вальсу» у виконанні Миколи Євтушенка на слова Анатолія Мироненка, хлопці та дівчата закружляли у чарівному вальсі.

По завершенню свята, Анатолій Мироненко, Голова правління Спілки письменників України нагородив Сергія Бобирьова, редактора газети «Сумський голос», медаллю Міжнародної Спілки письменників та митців; поетів – почесними грамотами Спілки письменників України, усіх учасників заходу – подяками та солодкими призами.

Дивовижна атмосфера добра та любові, неперевершені виступи сприяли піднесеному настрою як у дітей, так і у дорослих.