Екскурсія до Чернігова

Незвідана Україна чарує своїми таємницями. Кожне місто це не просто історія, а цілий прекрасний світ. Тож маючи бажання пізнати цей світ, студенти Університету третього віку «Активне довголіття» здійснили поїздку до Чернігова, міста легенд, мрій та добра.

Одне із самих стародавніх міст в Україні, яке не загинуло і не загубилося у лихолітті століть, розташувалося на високому березі Десни. Впродовж кількох століть це місто-фортеця затято сперечалося із Києвом за чільне місце в державі. Це була така собі лісова імперія, що розкинулася серед неприступних для ворогів хащ та на берегах мальовничих рік.

А її стольний град славився величчю храмів та твердинь, повсюдно знаною мудрістю своїх учених мужів та майстерністю митців. Науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Нижник Людмила Михайлівна зустріла наших мандрівників та провела неймовірну екскурсію найвизначнішими пам’ятками міста- Вал «Детинець», Троїцько-Іллінський монастир, Єлецький монастир, Антонієві печери, Іллінська церква. Місто неймовірної кількості церков, затишних старовинних вуличок, простого і добродушного, відкритого населення... Тут виникає стійке, але легке, відчуття дисонансу: спостерігати за тим, як зливається воєдино дух історизму і поточна сучасність – дуже незвично і цікаво. Це місто завжди викликає дуже суперечливі почуття: комусь воно подобається, а комусь – ні, але у всякому разі байдужих не залишається.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради