Галопом по Європі та інших країнах

В Глухівській районній бібліотеці відбулася третя віртуальна подорож в проекті «Галопом по Європі та інших країнах». Напередодні Дня Європи в Україні, який святкуватимемо 18 травня, Володимир Романенко, ведучий проекту, розповів про дивовижну країну Англію, яку йому вдалося відвідати два рази (нагадаємо, що всього Володимир Іванович вже побував в 75 країнах світу!).

Чим же вона його так здивувала? Перш за все він порекомендувати всім вивчати англійську мову, бо вона є міжнародною мовою для туристів. А ще англійці не розуміють – як можна не знати цієї мови.

Завзятого мандрівника вразила потужна економіка Англії; як футболіста – кількість стадіонів; рівні дороги; найкращі автобани; добропорядність громадян; акуратність у всьому – рівно викошені газони обабіч доріг, пофарбовані паркани, незатійливі будинки. Володимир Романенко, побувавши в Англії, зрозумів чому 52% британців висловилися за «Брексит» - вихід Великобританії з Євросоюзу. Англія – на думку В. Романенка – найкраща країна в Європі, тому вони можуть існувати незалежно ні від кого.
 Розповів мотобайкер про відвідини острова Мен, де проходять знамениті гонки на мотоциклах (а ми знаємо – що більшість подорожей Володимира відбулися на мотоциклі). Це найшвидші гонки в історії людства, які проходить через житлові райони і вулиці. Цим гонкам вже 105 років.
 Філософські роздуми викликала подорож до знаменитого природного парку Англії – Стоунхендж.

Розповідь про відвідини Лондона розвіяла міф проте, що там постійні дощі та тумани. Архітектура столиці вражає своєю різноманітністю. Ще одна відмінність від України – там на газонах не забороняється відпочивати, головне – після себе не залишати сміття.
 Мандрівник порадив як можна дешево і вигідно замовити квитки, готелі.
 Книжкова виставка, підготовлена бібліотекарем Ніною Шубніковою , доповнювала віртуальну подорож Англією. Тут ви знайдете цікаві статті в різних журналах про правлячу королеву Єлизавету ІІ, про «Залізну леді» Маргарет Тетчер, про британського принца Гаррі Уельського та його кохану Меган Маркл.
 Згадаєте видатних людей Англії – фізика Ньтона, натураліста Чарльза Дарвіна, актора Чарлі Чапліна, знаменитих співаків квартету «Бітлз», відомих письменників – Вільяма Шекспіра, Стівенсона, Дефо, Конан Дойла, Агату Крісті, Оскара Вайлда, Чарльза Діккенса, Стівенсона та багатьох інших.
 В 2001 році саме в Англії додумалися видати перші книги Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, які стали всесвітньопопулярними, а головний персонаж книги – улюбленим героєм мільйонів дітлахів.
 А дорослі глядачі в захопленні від ще одного англійця – Джеймса Бонда. Джеймс – одне з найпоширеніших імен Великобританії. Невипадково письменник Ян Флемінг дав це ім’я своєму герою – секретному агенту 007. В ньому він втілив образ ідеального англійця.
 Переглянувши виставку, ви дізнаєтесь, що метро першими в світі винайшли саме в Лондоні в 19 сторіччі. Про це йдеться в журналі «Вокруг света» № 8 за 2018 рік.

Ще в цих журналах є цікаві матеріали про парки Англії, чудернацькі скульптури, різноманітні національні страви. А в журналі «Ліза» моделі демонструють англійське вбрання.
 Журнал «Команда +» розповість про найкращі футбольні команди Англії та відомих гравців.
 Наступна зустріч відбудеться у вересні, головні слухачі проекту- студенти ППК ГНПУ ім. О. Довженка йдуть на канікули. А Володимир Романенко вирушить відкривати для себе нові країни.