Отримання сертифікату енергетичної ефективності будинку

Вже більше 120 будівель отримали сертифікати енергетичної ефективності

У квітні ц. р. енергоаудитори надали до Держенергоефективності 72 енергетичні сертифікати, що удвічі більше, ніж у березні цього року (32 сертифікати).

sertifikat

Загалом, із вересня 2018 р. і по сьогодні в країні вже сертифіковано 126 будівель, зокрема:

- 42 - житлові будинки;

- 34 - навчальні заклади;

- 31 - громадська будівля;

- 17 - закладів охорони здоров’я;

- 2 – дитячі садочки.

Саме завдяки сертифікації власники будинків чи установ дізнаються про:

- клас енергоефективності будівлі;

- обсяг енерговитрат;

- необхідні заходи із підвищення енергоефективності.

Нагадуємо, що наразі, до 01 липня ц.р., сертифікація енергоефективності будівель відбувається на добровільних засадах. Це передбачено розробленим Держенергоефективності та прийнятим Парламентом Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 № 2118-VIII.

Сертифікація здійснюється лише атестованими енергоаудиторами. На сайті Держенергоефективності можна ознайомитися із базою таких енергоаудиторів: http://saee.gov.ua/uk/content/energy-auditors-attestation.

«Тож, закликаю місцеву владу та усіх громадян проводити сертифікацію будівель та активно долучатися до їхньої термомодернізації», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Понад 900 атестатів вже видано енергоаудиторам для енергетичної сертифікації будівель, - Сергій Савчук

У квітні ц.р. видано майже 200 атестатів енергоаудиторам, які тепер матимуть право проводити енергетичну сертифікацію будівель та обстеження інженерних систем. Це на 32 % більше, ніж у березні цього року.

sertyficaciya

Як бачимо, все більше фахівців готові працювати на новому ринку послуг із сертифікації будівель. Таке збільшення кількості енергоаудиторів має чимало переваг, зокрема:

- зростає конкуренція на ринку;

- замовники сертифікації мають значний вибір фахівців.

Загалом, завдяки співпраці Держенергоефективності із 43 закладами вищої освіти, вже видано 921 кваліфікаційний атестат, зокрема, за такими напрямами:

• 528 сертифікація енергетичної ефективності будівлі;
  • 393 – обстеження інженерних систем.

«Тому усіх, хто планує займатися сертифікацією будівель, закликаю навчатися та проходити атестацію», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Детальніше про університети та академії, які проводять атестацію енергоаудиторів, дізнавайтеся на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/content/commissions.