До уваги населення міста!

Так вже склалось, що восени в нас прийнято спалювати опале листя, навесні – торішню траву. У пік весняного й осіннього спалювання повітря в містах та селах стає важким та гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.

Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. При згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т.д. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що може викликати в людини ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отрутних для людини речовин.

Питання можливості спалювання опалого листя врегульовані в чинному законодавстві України. Опираючись на ст. 50 Конституції України, що гарантує кожному безпечне для життя й здоров’я навколишнє середовище, кожний з нас має законне право боротися з підпалами. Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про благоустрій в населених пунктах», Правил благоустрою та забезпечення чистоти, порядку, утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків.
Окрім цього, самовільне випалювання рослинності або її залишків є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, так випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на порушників від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на порушників від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тому, шановні мешканці Глухова! Звертаємо Вашу увагу на те, що прибираючи прилеглу територію, необхідно турбуватись не лише про чистоту й порядок, а, в першу чергу, про своє здоров’я та здоров’я людей, які мешкають з нашому місті.