Презентація книги М.Часницького

    Минулої середи в Глухівській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги Михайла Часницького «МОЙ ТРАГИЧЕСКИЙ И ГЕРОИЧЕСКИЙ НАРОД».


      Михайло Часницький – знана й шанована людина не тільки на Глухівщині, на Сумщині, а й в багатьох містах України і, навіть, далекого зарубіжжя.
 М. М. Часницький – член Національних спілок краєзнавців та журналістів України; директор єдиного на Сумщині музею історії євреїв Глухівщини, який був створений за його ініціативою в 2003 році; член Ради Президії Єврейської ради України; автор двох книг «Глухов. Евреи, Память жива» (2009 рік видання) і «Евреи. Глухов и Сумщина» (2011р. в.). Указом Президента України від 27 березня 2009 року нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

311659

   Його нова книга  - фундаментальне видання (можливо – чи не єдине в Україні), яке просліджує історію євреїв від 1812 року. 
     Всього в книзі 10 розділів. М. Часницький коротко, коментуючи світлини, розповів про спонсорів книги; про командирів армії і флоту, партизанських загонів; героїв – євреїв, учасників різних воєн, включаючи військові дії на сході України; про творців літаків, танків, підводних човнів, про внесок в ядерний щит країни. У книзі - імена всесвітньо відомих і маловідомих осіб, пов'язаних з Глухівщиною, а також - родичів автора, які брали участь у війні і освоєнні космосу; про роботу унікального музею, створеного автором в Глухові на власні та спонсорські кошти, про гостей музею з Каліфорнії, Чікаго, Києва, Чернігова, Хмельницька. 
    Всі, хто потім вітав М. М. Часницького з виходом книги – відзначали те, що він – «людина – легенда», «людина світу» і великий подвижник, самовідданий трудівник.

311651
     Олена Гаврильченко, керуюча справами виконавчого комітету Глухівської міської ради, повідомила, що за підсумками роботи Михайло Михайлович став «Професіоналом року». 
    Теплі слова в адресу автора книги були сказані головою Глухівської єврейської общини Ігорем Шишко; Сергієм Єрохою і Миколою Гурцем; Тамарою Александренко; одним із глухівських спонсорів видання книги Володимиром Колтаковим. Поети Валентин Коваленко та Іван Дерпа прочитали свої вірші про євреїв, про їх розстріл в Бабиному Яру. Спогадами про дружбу з євреями Глухова поділився Анатолій Мироненко та вручив грамоту винуватцю сьогоднішнього торжества від громадської організації «Спілка письменників України». Письменник і поет Анатолій Бойко доповнив розповідь М. Часницького про Глухівську трагедію 1918 року, коли майже тиждень більшовики масово, по-звірячому винищували мирне населення міста, особливо в цій бойні постраждали євреї.311660
   Автор подарував дві книги «МОЙ ТРАГИЧЕСКИЙ И ГЕРОИЧЕСКИЙ НАРОД» для користувачів Глухівської районної бібліотеки.

gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області
mishel
ТЕРЕЩЕНКО МІШЕЛЬ

міський голова

41400 Україна, Сумська обл., м.Глухів, вул.Шевченка 6
Tел.: (05444) 2 21 15
Факс.: (05444) 3 27 56