Про необхідність підписання декларації з лікарем

Шановні глухівчани!

В рамках проведення медичної реформи в Глухові, як і по всій Україні заклади, що надають медичну допомогу, зазнали суттєвих змін. Колишня Глухівська поліклініка була переформатована у комунальний заклад «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги». А з вересня 2018-го він працює в статусі комунального некомерційного підприємства (КНП «ЦПМСД»). Це дозволило заключити договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримувати прямі виплати за обслуговування конкретних задекларованих пацієнтів.

Але на сьогоднішній день спрямування коштів за надання первинної медичної допомоги в КНП «ЦПМСД» здійснюється за зеленим та червоним списками, адже кількість задекларованих пацієнтів становить 18724 особи, а це лише 56 % від усього населення міста.
Необхідно звернути увагу на те, що сума укладеної з НСЗУ угоди на 2019 рік складає 12403,9 тис.грн. Це кошти за обслуговування пацієнтів, які підписали декларацію з лікарем. Разом із цим розмір медичної субвенції, яку отримав заклад у 2018-у році, склав 8986,8 тис.грн, тож нині фінансування ЦПМСД збільшилось на 3 417, 1 тис грн..
З огляду на вказані цифри можна сміливо стверджувати, що фінансовий стан КНП «ЦПМСД» покращується, а це в свою чергу дасть змогу підвищити заробітні плати медичним працівникам, покращити матеріально-технічне забезпечення та якість надання медичної допомоги.
Тому звертаємо увагу глухівчан на те, що підписання декларації з лікарем це не примха медиків, а необхідність. Адже, сума коштів, яка надійде до медичного закладу на пряму залежить від кількості задекларованих у ньому пацієнтів.
Тож, просимо мешканців Глухова, які й досі не обрали лікаря, визначитися в найкоротший термін і підписати декларацію.