До відома ОСББ

Пунктом 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015  № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за  № 1379/27824 (далі – Кодекс ГРМ) визначено наступні терміни:

межа балансової належності – точка розмежування газових мереж між суміжними власниками газових мереж за ознаками права власності чи користування, на якій відбувається приймання-передача природного газу;

межа експлуатаційної відповідальності сторін – точка розмежування газових мереж за ознакою договірних зобов’язань з експлуатації окремих ділянок або елементів, яка встановлюється на межі балансової належності або за згодою сторін в іншій точці газових мереж.

Пунктом 1 глави 5 розділу ІІІ Кодексу ГРМ межа балансової  належності та експлуатаційної відповідальності між ПАТ «Сумигаз» та споживачем визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

Власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з ПАТ «Сумигаз», до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін їх внутрішньобудинкових систем газопостачання.

З метою недопущення порушення прав співвласників багатоквартирного житлового будинку на отримання якісної житлово-комунальної послуги, ПАТ «Сумигаз» просить Вас в найкоротший термін направити представника з технічними характеристиками газопроводів для укладання актів розмежування меж балансової належності газопроводів та експлуатаційної відповідальності, уточнення розрахунку вартості послуг та обговорення проекту договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж в багатоквартирних житлових будинках.