РАДІАЦІЙНИЙ ФОН НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА І РАЙОНУ

 

Радіаційний фон – радіоактивне випромінювання, чия поява на Землі зумовлена дією природних і техногенних джерел, в умовах якого постійно перебуває людина. Життя на Землі виникло й розвивається в умовах радіоактивного опромінення якого неможливо уникнути. 

Природний радіаційний фон складається з космічної радіації, випромінювання природних радіоактивних речовин, що присутні у ґрунті, і випромінювання тих радіоактивних речовин (також природних), що потрапляють до нашого в організму із повітрям, їжею, водою. Земними джерелами випромінювань є понад 60 природних радіонуклідів, з них 11 мають періоди напіврозпаду від 107 до 1015 років. Вони в значних кількостях наявні в гірських породах (природний щебінь, граніт, пісковик та ін.), мінералах (глини, глинисті сланці та ін.), а тому зрозуміло, що рівні земної радіації неоднакові для різних місць земної кулі і залежать від концентрації радіонуклідів у тій чи іншій ділянці земної кори.

За результатами досліджень харчових продуктів, питної води та об’єктів зовнішнього середовища (вода відкритих водойм, будівельні матеріали, деревина тощо) територія Глухівського району є радіаційно безпечною.

На території Глухівського району природній радіаційний фон (потужність поглиненої в повітрі дози гама - випромінювання) протягом останніх років складає 0,08-0,12 мкЗв/год, що не перевищує природного фону для території України (0,08-0,16 мкЗв/год).

Моніторингові заміри радіаційного фону постійно проводяться в одному і тому ж місці в один і той же час для достовірності результатів. За проведеними замірами потужності поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання вираховується середній показник за місяць.

Радіаційний фон за грудень0,09 мкЗв/год.

Рівень у 0,3 мкЗв/год вважається припустимим. Зазвичай у приміщенні радіаційний фон вище, ніж зовні. Звичайний радіаційний фон, який супроводжує людей у повсякденному житті – 0,22 мкЗв/год.

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко

 

gerb sm2017 © Всі права захищено.
Глухівська міська рада Сумської області
mishel
ТЕРЕЩЕНКО МІШЕЛЬ

міський голова

41400 Україна, Сумська обл., м.Глухів, вул.Шевченка 6
Tел.: (05444) 2 21 15
Факс.: (05444) 3 27 56