ЯК СТВОРИТИ ПРИЙОМНУ СІМ’Ю?

Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння. Але, на жаль, в інституційних закладах ще виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які потребують влаштування у сімейні форми виховання.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейний кодекс України та Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» встановлюють кілька форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме:

• усиновлення;
  • встановлення опіки чи піклування;
  • прийомна сім’я;
  • дитячий будинок сімейного типу;
  • установи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
    Пріоритетними формами влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є сімейні форми, одна з яких – прийомна сім’я.
    Створення прийомної сім’ї – відповідальне рішення

Що таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
 Особи, які створили прийомну сім’ю, отримують статус прийомних батьків, а діти – прийомних дітей.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей без спеціальних на те повноважень.

Відповідно до Положення про прийомну сім’ю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №565 від 26.04.2002, прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі  або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі.

Створення прийомної сім’ї

Перш за все необхідно звернутися до відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради де потрібно  буде написати заяву про взяття на облік як кандидатів в прийомні батьки. Потім заповнити анкети,  зібрати пакет необхідних документів та пройти  спеціальне навчання для кандидатів у прийомні батьки в Сумському обласному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Після проходження курсу кандидатам у прийомні батьки видається довідка про його проходження, а також рекомендація щодо включення осіб як кандидатів до Банку даних.

Матеріальне забезпечення прийомної сім'ї

Фінансування  прийомних  сімей  здійснюється  за рахунок
 державного бюджету.

Розмір щомісячної    державної    соціальної    допомоги   на
 дітей-сиріт  та  дітей,  позбавлених   батьківського   піклування,
 становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
          Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення.

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради за адресою:  м.Глухів, вул. Інститутська, 3 (територія ЦРЛ, приміщення пологового відділення І поверх), тел. 3 – 28 – 73.