З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ МІСТА

Йти в ногу з часом і мужньо приймати нові виклики сьогодення. Саме так можна охарактеризувати діяльність людей, які працюють над впровадженням нового та інноваційного в Глухові.  Не для кого в Україні не секрет, що нині  дуже популярними й затребуваними є заходи в сфері енергозбереження та енергоефективності. Тому, створений не так давно відділ енергоменеджменту та підтимки підприємництва управління соціально-економічного розвитку Глухівської міськради об’єднав людей цілеспрямованих і креативних.

Завдяки проявлених ними ініціативі та професіоналізму стало можливим впровадження  системи енергомоніторнигу в бюджетній сфері Глухова, яка дозволяє проводити обстеження технічного стану будівель, встановлювати схеми постачання енергоресурсів, реєструвати прилади обліку тощо. Наприкінці минулого року,  з  метою підвищення енергоефективності міста, скорочення викидів СО2, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню рівня якості життя громадян у рамках  європейської ініціативи «Угода мерів», підписантом якої є  Глухів, вони запросили  до Глухівської ЦРЛ представників підприємства, що спеціалізується на виробництві сучасних енергоощадних технологій - «Київський соціальний сервіс». Давно вже застаріле обладнання в харчовому блоці медичного закладу поглинало дуже багато електричної енергії.

Тому було прийняте рішення провести  реконструкцію плит із заміною чугунних комфорок на нові енергоощадні, адже придбання нового обладнання потягло б за собою чималі фінансові витрати . Як відзначають спеціалісти відділу енергоменеджменту Глухівської міської ради, після проведення цих робіт, споживання електроенергії зменшилось на 30-40% (1-1,2 кВт*год. на 1 конфорці, а час їх нагріву скоротився вдвічі).  Безперечно, такі заходи дозволяють значно зменшити споживання електричної енергії та зекономити бюджетні кошти.

Також, представники ПП «Київсоцсервіс» провели презентацію цікаву й пізнавальну, а найголовніше дуже необхідну, презентацію новітніх енергоощадних технологій, які впроваджує їхнє підприємство. Спеціалісти  надали роз’яснення щодо принципу дії енергоощадних комфорок, економних насадок на крани водопостачання, ергономічних керамічних панелей для опалення, теплових насосів та бойлерів, а також інших сучасних технологій, які дозволяють зменшити споживання енергоресурсів та заощадити на комунальних послугах.

У результаті проведеної зустрічі було обговорено можливість подальшої співпраці для реалізації спільних проектів в бюджетній сфері Глухова.

Інформацію підготували консультант міського голови Оксана Друпп, спеціаліст відділу енергоменеджменту та підтримки підприємництва Владислав Павлик.