Про Всеукраїнський тиждень права в місті Глухові у 2018 році

Загальна декларація прав людини прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Її перекладено більш ніж 375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина.

Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів. «Міжнародний Білль про права людини» прийнято Генеральною Асамблеєю у 1966 році по затвердженні двох Міжнародних пактів: «Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права» та «Міжнародного пакту про громадянські і політичні права».

Україна ратифікувала ці пакти у 1973 році. Те ж саме зробили понад сто інших країн світу, які зобов’язалися привести своє національне законодавство у відповідність до прописаних у пактах вимог.

На виконання розпорядження голови Сумської ОДА та розпорядження міського голови  «Про затвердження заходів щодо проведення в місті Глухів у 2018 році Всеукраїнського тижня права», з метою підвищення рівня правової освіти населення буде проведено ряд заходів, а саме:

• 10 грудня проведення у навчальних закладах міста Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;
  • 6 грудня проведення у КЗ «Глухівська школа мистецтв ім. М.Березовського» буде проведено лекцію «Ознайомлення з новими правовими документами, що стосуються діяльності закладів мистецтва;
  • 7-14  грудня у міському краєзнавчому музеї буде проходити книжкова експрес-виставка «Протидія торгівлі людьми у Україні»;
  • у рамках проведення  Тижня правових знань в  закладах освіти будуть  оформлені виставки на правову тематику «Дитина має права», випущені інформаційні бюлетені «Знай права – виконуй обов’язки»;
  • на офіційному сайті Глухівської міської ради періодично висвітлюються актуальні правові питання.

За інформацією відділу з правової та внутрішньої

політики Глухівської міської ради