ОСНОВНІ ЗМІНИ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Основні зміни у порядку надання житлових субсидій, внесені постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. №841 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»:

Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, субсидію призначатимуть на загальних умовах. Це означає, що якщо відсутня сплата єдиного соціального внеску не з вини громадянина, а через неплатежі установи де він або вона працює, то субсидія буде призначена. Таким чином громадяни, які працюють та чесно сплачують податки будуть захищені від негативних факторів, які від них не залежать.

Якщо ЄСВ не сплачується через відсутність роботи, то субсидія буде надана безробітним у містах за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.

Субсидія призначатиметься громадянам, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, це потрібно підтвердити документально. Якщо ж ЄСВ не сплачується за кордоном, то такі громадяни мають можливість укласти договір про сплату єдиного соціального внеску в Україні, та отримати право на субсидію.

Працездатні онкохворі (за наявності висновку ЛКК), чи сім’ї, в яких є алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), отримуватимуть субсидію на основі звернення на Комісію.

Субсидія нараховуватиметься на опалювальну площу, яка не перевищує 120 квадратних метрів для квартир та 200 квадратних метрів для індивідуальних будинків.

Передбачено отримання субсидії для категорій громадян на понаднормову площу, але не більше за 30% від норми, а саме: для отримувачів пенсій у зв'язку зі втратою годувальника; отримувачів пенсій за вислугою років, якщо вони досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; отримувачів соціальної допомоги за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Відтепер при розрахунку розміру субсидії не враховуватимуться аліменти сплачені на дитину.

Громадяни сплачуватимуть лише вартість фактично спожитої послуги. Тобто, якщо газу, води чи електроенергії спожито менше за обов'язковий платіж, то сплачено буде рівно за спожите.

Варто також зазначити, що потреба у повторних зверненнях до органів соціального захисту населення через зміни у порядку нарахування розміру субсидій - відсутня. Розрахунок вже призначених субсидій за новими параметрами відбудеться в автоматичному режимі на опалювальний сезон. Ті, хто раніше не звертався за субсидією, може зробити це у будь який зручний для себе час.
Звертатись додатково на опалювальний сезон необхідно:
1) якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадків, коли наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за цих осіб).
2) особам, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
3) орендарям;
4) внутрішньо переміщеним особам;
5) особам, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
6) домогосподарствам, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб.

Згідно інформації УСЗН Глухівської міської ради.