ІНФОРМАЦІЯ З ЛАБОРАТОРНОГО ЦЕНТРУ

Радіаційний фон по території міста Глухова та Глухівського району (середній показник за серпень 2018 року).

Радіаційний фон – радіоактивне випромінювання, чия поява на Землі зумовлена дією природних і техногенних джерел, в умовах якого постійно перебуває людина. Життя на Землі виникло й розвивається в умовах радіоактивного опромінення якого неможливо уникнути.

За результатами досліджень харчових продуктів, питної води та об’єктів зовнішнього середовища (вода відкритих водойм, будівельні матеріали, деревина тощо) територія міста Глухова та Глухівського району є радіаційно безпечною.

На території Глухівського району природній радіаційний фон (потужність поглиненої в повітрі дози гама - випромінювання) протягом останніх років складає 0,08-0,12 мкЗв/год, що не перевищує природного фону для території України (0,08-0,16 мкЗв/год).

Моніторингові заміри радіаційного фону постійно проводяться в одному і тому ж місці в один і той же час для достовірності результатів. За проведеними замірами потужності поглиненої в повітрі дози гамма-випромінювання вираховується середній показник за місяць. Рівень у 0,3 мкЗв/год вважається припустимим.

Радіаційний фон за серпень – 0,11 мкЗв/год.

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України                                                              Марина Матвієнко