НОВА МЕДИЦИНА: ЯКІ ПЕРЕВАГИ ПАЦІЄНТАМ ТА ЛІКАРЯМ ДАЄ СТАРТ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Українська медична сфера вже давно потребує нових підходів та методів роботи. Занадто часто жителі були незадоволені рівнем обслуговування в медичних закладах, ставленням лікарів до пацієнтів.

Медична реформа в Україні дозволить зробити надання медичних послуг якісними, а видатки на них прозорими. Перший рік зміни стосуватимуться лише первинної ланки мед.закладів, тобто йдеться про поліклініки. В наступні два роки до системи поступово приєднаються профільні спеціалісти поліклінік, діагностика та стаціонарне лікування. Із 2020 року оновлюється вся система і повністю переходить на нові принципи роботи. При реалізації медичної реформи переваги отримають як пацієнти, так і лікарі, які працюватимуть професійно.

Пацієнт сам обирає собі лікаря.

Кожен громадянин країни зможе обрати собі того лікаря, якому довіряє своє здоров’я та здоров’я своїх дітей. Якщо зараз кожен житель України обмежений лише можливостями свого дільничного лікаря в поліклініці за місцем проживання і зобов’язаний відвідувати лише цього визначеного лікаря, незалежно від його професійних чи людських якостей. То завдяки реформі отримує право вільного вибору. Кожен самостійно обиратиме, до якого лікаря чи до якої лікарні звернутися. З ним пацієнт підписує договір щодо надання конкретних медичних послуг. До того ж повністю скасовується прив’язка до географічного місця проживання. Тобто дільничних лікарів вже не буде, а їхнє місце посядуть сімейні лікарі.

Пацієнт отримає увагу і повагу лікаря.

Важливою новинкою стануть зміни у фінансуванні медичних закладів: куди піде пацієнт – туди підуть і гроші. Відтак, медичні заклади та лікарі почнуть змагатися за найбільшу кількість клієнтів і надавати послуги більш якісно та знаходити підходи до пацієнтів. Високопрофесійні лікарі отримають більше визнання та більшу і цілком легальну заробітну плану внаслідок своєї якісної роботи. Непрофесійні спеціалісти, а також лікарі із поганою репутацією залишаться без роботи. Держава фінансуватиме медичні заклади та лікарів залежно від кількості їхніх пацієнтів. Відтак – послуга, яку надаватимуть, стане значно якіснішою, а підхід до пацієнта – більш професійним та людяним.

Пацієнт отримає фінансові гарантії.

Завдяки медичній реформі пацієнт отримує фінансові гарантії, що надані йому медичні послуги будуть повністю оплачені державою. Закон гарантує повну оплату державою екстреної, первинної та паліативної допомоги. Тариф за кожну послугу буде єдиний на всій території України. Платити за надання гарантованих медичних послуг пацієнту не доведеться, більше не буде "прохань" здати кошти. В оплачену державою послугу будуть входити: консультації необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, довідки та листи непрацездатності. Крім того, відбудеться стандартизація лікування, тобто в Украіні застосовуватимуть схвалені міжнародні практики – так звані протоколи лікування, в яких для конкретних хвороб чітко вказані методи лікування й ліки, які має використовувати медик.

Медична реформа–крок до якісного та ефективного лікування.