НАСТАВНИЦТВО НАД ДИТИНОЮ

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 року № 465 затверджено положення про наставництво, яке визначає механізм здійснення та ведення наставництва над дитиною, що проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей. Його мета – підготувати дитину, позбавлену батьківського піклування, до самостійного життя.

Тож, наставництво – це добровільна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед, у підготовці до самостійного життя. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво. Наставниками не можуть бути особи, які мають судимість, вживають алкоголь, наркотики (ст. 212 Сімейного кодексу України). Наставництво здійснюється на безоплатній основі.

На практиці наставництво виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, як готувати їжу, прати й прасувати; пояснити, звідки беруться гроші і як правильно планувати бюджет, як обирати товари в магазині; розповісти, куди звертатися для отримання медичної допомоги або інших консультацій; допомогти визначитися з майбутньою професією, підготуватися до вступу у вузи або знайти роботу. Завоювавши довіру дитини, наставник може пояснити їй, як будувати близькі стосунки і створювати сім’ю. Можливо, показати приклад власної родини, адже вихованці інтернатів не бачать здорової моделі сімейних стосунків і не вміють їх будувати.

Отже, якщо Вас зацікавила ця інформація і Ви готові подарувати психологічну підтримку та звичайні дружні відносини дитині, яка виховується в інтернатному закладі, звертайтеся до відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради  за адресою: м.Глухів, вул. Інститутська, 3 (територія ЦРЛ, приміщення пологового відділення І поверх), тел. 3 – 28 – 73.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради