«Концепція реформування місцевого самоврядування відповідає рекомендаціям Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи   щодо подальшого розвитку місцевого самоврядування на основі впровадження європейських стандартів врядування», - зазначив міський голова Ю.О.Бурлака, обговорюючи на засіданні  громадської ради при виконавчому комітеті  міської ради 4 грудня 2013 року питання реалізації завдань Президента України щодо реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Юрій Олександрович зазначив, що головне завдання сьогодні - роз’яснити людям  суть реформи та які переваги отримає кожна родина, коли Концепція реформування місцевого самоврядування буде втілена в життя.

Кандидат політичних наук, Л.В.Слінченко, характеризуючи основні положення Концепції, відмітила, що реалізація  Концепції сприятиме посиленню правової, організаційної та матеріальної спроможності територіальних громад, розвитку ефективної територіальної організації влади та органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створенню умов для запровадження адміністративних, соціальних та інших послуг.

Керуюча справами виконавчого комітету міської ради Н.А.Геращенко проінформувала про виконання заходів по обговоренню Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на території Глухівської міської ради, які проходили упродовж квітня-вересня 2013 року: всього було здійснено 31 захід; в обговоренні взяли участь 852 особи, 22 установи та організації міста. В друкованих засобах масової інформації розміщено 6 матеріалів, на сайті міської ради – 7.

До проекту  Концепції було внесено 26 пропозицій, які направлені до обласної державної адміністрації для узагальнення.

Результати обговорення свідчать про підтримку «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».