Про результати роботи громадської приймальні з питань роз’яснення вимог законодавства щодо захисту прав споживачів у 2017 році.

Згідно пункту «б» статті 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів міських рад належать делеговані повноваження щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів. З цією метою Глухівською міською радою в 2005 році при відділі з питань торгівлі було створено громадська приймальня з питань роз’яснення вимог законодавства щодо захисту прав споживачів, яка працює з щопонеділка з 13-00 до 17-00 та щочетверга з 8-00 до 12-00. З 1 лютого 2018 року відділ змінив назву на відділ енергоменеджменту та підтримки підприємництва. Працівники відділу до кожного випадку порушень прав захисту прав споживачів підходять індивідуально і крім роз’яснення норм чинного законодавства надають допомогу в оформленні претензій та заяв на ім’я власників об’єктів (де скоєні правопорушення) та здійснюють послідуючий безкоштовний юридичний супровід даних справ. Слід зазначити, що прийом населення фактично відбувається щоденно крім вихідних та святкових днів.

Станом на 01.01.2017 надано консультації 91 особі (за 2016 року відповідно 98 особам). Для надання правової допомоги майже з третина з них зверталась до громадської приймальні повторно. Багато мешканців міста та району (26 осіб) за консультаційною допомогою з питань захисту прав споживачів звертались на «гарячу лінію» (т.25182). У результаті надання правової допомоги споживачам, у 75% випадків їх скарги було задоволено а кошти відшкодовані.

Основними причинами звернень населення до громадської приймальні були питання щодо продажу неякісного товару (комп’ютерне та мобільне обладнання, електропобутові прилади, взуття), порушення термінів гарантійного ремонту, відмови підприємців в поверненні коштів за неякісний товар, порушення при укладанні кредитних договорів, тощо.

Згідно п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Виходячи з вищезазначеного, працівники відділу надають тільки консультаційну допомогу.

Але незважаючи на заборону перевірок суб’єктів господарювання, працівниками відділу під час моніторингу товарно-цінової ситуації, здійснюється обстеження об’єктів торгівлі міста на предмет виявлення порушень у сфері захисту прав споживачів, а саме наявності куточка споживача з усією необхідною інформацією, правильності оформлення ярликів цін, сумісності товарів, тощо.

Начальник відділу енергоменеджменту

та підтримки підприємництва                                             О.І.Краснощок