Проведено соціологічне опитування

Упродовж квітня 2018 року фахівцями Глухівського міськрайцентру зайнятості було організовано проведення соціологічного опитування (у формі анкетування) серед учнів, 11-х класів шкіл міста та району щодо визначення професійних намірів випускників шкіл та факторів, які на них впливають. Кількість опитуваних становить 164 особи.

Під час узагальнення результатів виявлено, що 71 відсотки школярів повністю впевнені у правильності професійного вибору; 73 відсотки – в основному впевнені у своєму виборі професії і лише 10 відсотків не впевнені у власному виборі.

10 1415

Найбільш затребуваними професіями є водій, механік, косметик, електрогазозварник, електрик, будівельник, слюсар, поліцейський, програміст, військовий, лікар, психолог, вчитель, фінансист. 94,5 відсотків опитаних планують для оволодіння професією одразу після закінчення школи навчатися у різних навчальних закладах.

Після закінчення школи та оволодіння професією (спеціальністю) 1/5 випускників бажають працювати в спільному із закордонними фірмами підприємстві; 1/4 школярів – у державних установах та підприємствах; 1/5 учнів – у приватних підприємствах.

При виникненні труднощів з працевлаштуванням 1/4 випускників планують звернутися до батьків і 1/3 – в службу зайнятості. 22 відсотки опитаних хотіли б поїхати в іншу країну для постійного навчання, роботи і проживання; 25 відсотків хотіли б поїхати в іншу країну для тимчасової недовготривалої роботи (стажування, навчання) і 7 відсотків не хотіли б ні виїздити, ні працювати в закордонних фірмах.

10 1416

Престижними на сучасному ринку праці вважають професії: працівники сфери послуг (зокрема готельно-ресторанний бізнес), водій, тракторист, електрик, механік, програміст, юрист, лікар, військовий, бухгалтер, журналіст, поліцейський.

Фахівці служби зайнятості проводять постійну роботу щодо усвідомленого вибору професії випускниками та уникнення помилок при професійному виборі. Результати анкетування показали, що ця робота не проходить марно, а також ці дані будуть враховані при проведенні подальшої профорієнтаційної роботи.