ПРЕС-ВИПУСК ( 16.03.2018 р.).

Виробництво валової продукції сільського господарства у Сумській області

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:
у січні–лютому 2018р. обсяг виробництва валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств (розрахунково у постійних цінах 2010р.) становив 292,0 млн.грн (це 3,1% загальноукраїнського обсягу).

Обсяг виробництва сільгосппродукції по Сумській області у розрахунку на одну особу населення склав 266 грн (по Україні – 225 грн).

В.о. начальника                                                                    Г.М. Берестовська

Рицька Н.В., 25 21 27

Веб-сайт Головного управління статистики у Сумській області: www.sumy.ukrstat.gov.ua

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЛЮТОМУ 2018 РОКУ

У лютому 2018 року індекс споживчих цін по області становив 101,2%, по Україні – 100,9%.

Слід відмітити, що на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 0,8%. Серед продуктів харчування найбільше (на 6,0%) подорожчали фрукти. На 5,4% – 1,4% зросли ціни на яловичину, пшоно, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, овочі, олію соняшникову. Разом з тим, знизилися ціни на крупи гречані – на 5,3%, свинину – на 3,6%, яйця – на 2,3%, сало – на 1,9%, м'ясо птиці – на 1,1%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг у лютому
2018 року відбулося зростання тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій, вартості проїзду у міському транспорті та маршрутних таксомоторах, газу скрапленого для побутових потреб, палива та мастил, амбулаторних та нотаріальних послуг.

Разом з тим, дещо знизилися ціни на одяг і взуття.

В.о. начальника управління                                                  Г.М. Берестовська

Довідки за телефоном: 25 10 81

Про індекси споживчих цін у лютому 2018 року

З метою забезпечення гласності та прозорості роботи органів державної статистики і на виконання Законів України “Про індексацію грошових доходів населення” і “Про державну статистику” направляємо на Вашу адресу повідомлення Державної служби статистики України про величину індексу споживчих цін (індексу інфляції) у лютому 2018 року:

(у відсотках)

Лютий 2018р.

до  січня 2018р.

Лютий 2017р.

до грудня 2016р.

Сумська область

Сумська область

Індекс споживчих цін

100,9

101,2

102,4

Прохання цю інформацію надавати з посиланням на джерело – Головне управління статистики у Сумській області.

Начальник                                                  Л.І. Олехнович

Виконавець  Стародубцева

Довідки за телефоном: 25 10 81

© Головне управління статистики у Сумській області, 2018

Стан ринку праці у Сумській області

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:

(за даними Сумського обласного центру зайнятості)

Упродовж січня–лютого 2018р. статус безробітного у центрах зайнятості області отримала 4661 особа. За цей період за сприяння Держслужби зайнятості працевлаштовано 1246 осіб, а найбільше – у м.Суми, Конотопському та Шосткинському районах. Крім того, 1763 особи проходили профнавчання, брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру.

На кінець лютого поточного року у базі вакансій налічувалося
2475 вільних робочих місць. Кожна четверта вакансія передбачалася для робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного обладнання та машин, кожна шоста – для кваліфікованих робітників з інструментом, кожна восьма – для працівників сфери торгівлі та послуг,
кожна дев’ята – для професіоналів.

Середній розмір допомоги по безробіттю у лютому 2018р. становив
2194 грн проти 1789 грн торік.

В.о. начальника                                                                    Г.М. Берестовська

Дрига, 25 21 27

© Головне управління статистики у Сумській області, 2018

Стан галузі тваринництва у Сумській області

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:
у січні–лютому 2018р. на Сумщині вироблено 11,1 тис.т м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій масі), 50,7 тис.т молока та 43,2 млн.шт яєць. Середній надій молока у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшився на 29 кг і становив 787 кг.

По виробництву м’яса найкраще спрацювали підприємства Недригайлівського, Ямпільського та Шосткинського районів; по виробництву молока лідирують підприємства Путивльського району.

Чисельність поголів’я худоби та птиці на 1 березня 2018р. становила
149,2 тис.голів великої рогатої худоби (у т.ч. корів – 78,8 тис.голів), свиней –
115,1 тис.голів, овець та кіз – 35,3 тис.голів, птиці – 4561,2 тис.голів.

Рицька Н.В., 25 21 27

Головне управління статистики у Сумській області, 2018