ПРЕС-ВИПУСК ( лютий 2018 р.)

Виробництво валової продукції сільського господарства у Сумській області

у січні 2018р. обсяг виробництва валової продукції сільського господарства
в усіх категоріях господарств (розрахунково у постійних цінах 2010р.) становив 161,7 млн.грн (це 3,2% загальноукраїнського обсягу).

Обсяг виробництва сільгосппродукції по Сумській області у розрахунку на одну особу населення склав 147 грн (по Україні – 119 грн).

Начальник                                                                                      Л.І. Олехнович

Зовнішня торгівля товарами Сумщини у 2017 році

У 2017р. експорт товарів Сумщини становив 672,7 млн.дол. США,
імпорт – 551,2 млн.дол. США, що більше обсягів 2016р. на 24% та 26% відповідно. Позитивне сальдо склало 121,5 млн.дол. США. Зовнішню торгівлю Сумщина проводила з партнерами із 123 країн світу. Популярними товарами експорту були продукти рослинного походження, готові харчові продукти, механічні та електричні машини, недорогоцінні метали та вироби з них, продукція хімічної промисловості. Серед товарів імпорту найбільшим попитом користувалася продукція хімічної промисловості, готові харчові продукти, машини та обладнання, недорогоцінні метали, пластмаси.

Щодо торгівлі з ЄС – експорт товарів до країн Європейського Союзу становив 206,6 млн.дол. США, імпорт – 241,4 млн.дол. США, що склали відповідно 31% та 44% від загального обсягу по області. Найбільші поставки здійснювалися до Німеччини, Нідерландів, Румунії, Італії та Іспанії.

Начальник                                                                                     Л.І. Олехнович

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СІЧНІ 2018 РОКУ

У січні 2018 року індекс споживчих цін по області становив 101,2%, по Україні – 101,5%.

Слід відмітити, що на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 1,3%. Серед продуктів харчування помітно – на 8,4% та 7,8% – зросли в ціні фрукти та овочі.  У межах 2,7%–0,6% подорожчали пшоно, яйця, молоко, кондитерські вироби з цукру, масло вершкове, олія соняшникова, хліб. Разом з тим, знизилися ціни на крупи гречані – на 2,3%, рибу та продукти з риби – на 0,7%, цукор, а також макаронні вироби – на 0,5%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг у січні
2018 року відбулося підвищення вартості газу скрапленого  для побутових потреб, тарифів на гарячу воду, опалення, палива та мастил, зросла плата за утримання дітей у дошкільних закладах, збільшилася вартість послуг зв’язку,  амбулаторних послуг.

Разом з тим, дещо знизилися ціни на одяг і взуття.

Начальник                                                Л.І. Олехнович

Стан ринку праці у Сумській області

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:

(за даними Сумського обласного центру зайнятості)

•  Упродовж січня 2018р. статус безробітного у центрах зайнятості області отримали 2684 особи. Працевлаштовано за сприяння державної служби зайнятості 553 особи, а найбільше – у м.Суми, Конотопському, Шосткинському
    та Лебединському районах. Крім того, 343 особи проходили профнавчання, брали участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру.
  •  На кінець січня 2018р. на обліку залишалося 15,5 тис. безробітних, водночас, у базі вакансій налічувалося 1463 вільних робочих місця. Кожна п’ята вакансія передбачалася для робітників з обслуговування, експлуатації
    та контролювання за роботою технологічного обладнання та машин або для кваліфікованих робітників з інструментом, кожна сьома – для працівників сфери торгівлі та послуг або для професіоналів, кожна дев’ята – для фахівців, кожна десята – для найпростіших професій.
  •  Середній розмір допомоги по безробіттю у січні 2018р. становив 2332 грн проти 1940 грн торік.

Стан галузі тваринництва у Сумській області

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє:

•  У січні 2018р. на Сумщині вироблено 6,5 тис.т м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій масі), 26,0 тис.т молока та 24,2 млн.шт яєць. Середній надій молока у порівнянні з січнем 2017р. збільшився на 19 кг
    і становив 409 кг. По виробництву молока найкраще спрацювали підприємства Ямпільського та Шосткинського; м’яса – Шосткинського, Тростянецького та Глухівського районів.
  •  Чисельність поголів’я худоби та птиці на 1 лютого 2018р. становила
    145,8 тис.голів великої рогатої худоби (у т.ч. корів – 79,3 тис.голів), свиней –
    114,9 тис.голів, овець та кіз – 35,8 тис.голів, птиці – 4679,2 тис.голів.