УНІКАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ ВЖЕ ВКОТРЕ ПРОЙШОВ У ГЛУХОВІ

За підтримки міського голови Мішеля Терещенка в Глухові яскраво та гучно пройшов фестиваль льону й конопель.

Унікальність його проведення полягає в розміщенні святкового майданчика на найбільшому в світі полі льону площею 320 гектарів.

10 1768
Отож, «Льон-фест-2018» стартував у п’ятницю посеред поля квітучого льону навколо Глухова. Міський голова урочисто оголосив про відкриття заходу та привітав усіх зі святом. Він подякував кваліфікованим агрономам, трактористам і фахівцям, котрі своєю натхненною працею та щоденними зусиллями досягли відмінного результату, завдяки чому ми зможемо забезпечити робочі місця, гідну зарплату багатьом містянам і хорошу репутацію для Глухова. Мішель Терещенко зазначив, що це найкраща гарантія майбутнього нашого міста, адже льонарство і коноплярство користуються великим попитом на сучасному ринку, і Глухову, в першу чергу, буде значна користь від цього розвитку.

10 1757

Серед почесних гостей того дня був присутній голова правління Райффайзен Банк Аваль Володимир Лавренчук, який подякував Мішелю за плідну співпрацю, засвідчив свою повагу організаторам свята та всім глухівчанам.

10 1766

Згодом фестиваль відвідали Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс з дружиною та представники древнього історичного бельгійського міста Кортрейк, яке вже багато століть є західною столицею льону. До речі, зараз ми обговорюємо співробітництво між Кортрейком і Глуховом, і в якості першого кроку вирішили розглянути перспективи роботи над спільним проектом створення в Глухові музею льону.

Також, до Глухова завітали екс-губернатор Сумщини Володимир Шульга та низка інших поважних і дорогих гостей.
На всіх учасників заходу та гостей Глухова протягом трьох днів поспіль чекала цікава та насичена програма, розрахована як на дорослих, так і на малечу. Неординарність її полягала не лише в тому, що святкове дійство відбувалось на полі безмежного синього льону.

10 1759

Частування гостей напоями з натуральної фітосировини, приготованими з любов’ю та турботую, та ще й із самовара на багатті, додало самобутності й незвичайного присмаку ритуалу чаювання під відкритим чистим небом, відтінок якого зливався з основним фоном квітучого океану ніжної, але такої примхливої культури.

Присутніх пригощали продуктами з конопель і льону, які все більше завойовують увагу спеціалістів у сфері фітотерапії та користуються шаленою популярністю в поціновувачів здорового способу життя та якісного харчування.

10 1811

Родзинкою свята стало проведення конкурсу краси "Міс льон 2018". Переможниці урочисто вручили головний приз – оригінальну вишивану сукню, віце-міс – яскраву вишиванку, конкурсантка, що зайняла почесне третє місце отримала дизайнерський віночок. Подарунки для переможниць підготував ТД «Торговий дім «Синій льон», усі інші учасниці були нагородженні призами від ТОВ «Десна-Ленд».

Дітлахи отримали найбільше задоволення від можливості побігати та погратися в схованки в обіймах лагідних суцвіть безкрайнього квітучого лану.

10 1761

Усі гості мали нагоду взяти участь у фотосесії.

10 1812

Насичена програма дозвілля для мешканців і гостей Глухова розгорнулася й у центрі нашого міста – сквері Бортнянського та Березовського.

10 1762

Святковий ярмарок,

10 1770

проведення різного роду майстер-класів майстрами народного мистецтва, виступи фольклорних гуртів з Чернігівщини, Сумщини, народні танці, співи кобзарів,

10 1771

вечорниці, козацькі розваги - такі розваги на різні смаки та уподобання тішили містян і туристів своєю самобутністю та оригінальністю.

10 1767

Також, було передбачено святкування Івана Купала в улюбленому місці відпочинку глухівчан – на Павлівському озері, яке того вечора зібрало багато охочих поринути у вир казкового дійства.

10 1760
Необхідно наголосити на тому, що саме в ці дні Глухів приймав у себе всеукраїнський Фестиваль різьбярів,

10 1763

організований та проведений за підтримки ГО «Військово-патріотичний рух «Джура», яка прагне відроджувати унікальні козацькі традиції фізичного та духовного виховання.

10 1772
Разом з тим, приємно усвідомлювати, що саме такі заходи, які спрямовані на відродження духу патріотизму, популяризацію українських народних традицій, виховання любові до рідного краю все частіше проходять саме в Глухові – містечку на кордоні з країною-агресором, яке вкрай потребує пропагування традиційної культури та патріотичного виховання, а також – відзначення величного минулого Гетьманської столиці.
Проте, таке сусідство не лякає ні мешканців Глухівщини, ні туристів, які все частіше цікавляться історичною, культурною і духовною спадщиною нашого міста та з великим задоволенням приїздять до нашого міста.