ФЕСТИВАЛЬ РІЗЬБЯРСТВА ЯК НОВИЙ ФОРМАТ ПРОПАГУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ

З 4 по 8 липня цього року в Глухові проходило  свято народних талантів України - фестиваль різьбярства Глухів 2018, куди з'їхалися майстри зі всієї України.

09 1717

Участь у фестивалі приймали  знані майстри різьбярства – це скульптор і художник, директор дитячої студії «Дідова борода», музикант та учасник фольклорного гурту «Йорий Клоц» Антон Вогнедар Лубій. Продемонстрував свою майстерність Руслан Найда – скульптор, письменник, громадський діяч та голова громадської організації «Етнічні козаки Придніпров’я» . До заходу долучився Володимир Лисюк – різьбяр, керівник гурту козацького вишколу «Стрибожі правнуки». Майстри провели вельми цікаві   майстер-класи.

09 1654

Матеріалом для їхньої творчості стала тополя, тобто старі дерева, які мали б після спилювання піти на дрова. Усі бажаючі мали змогу випробувати свої сили в цьому старовинному виді народного мистецтва. Наприклад, наш атовець  Сергій  Ющенко із задоволенням долучився до участі в майстер-класі та протягом трьох днів освоював ази різьбярства.

09 1646

Безперечно родзинкою свята стали виступи кобзаря Василя Жованика,

09 1714

сопілкарки Тетяни Шатілової,

09 1710

родини Сальнікових, народних гуртів Сумщини, Чернігівщини, Київщини.

09 1659

Неабиякою цікавістю користувалися показові виступи з козацького двобою та володіння козацькою зброєю.

09 1709

Ярмарок народних майстів ряснів креативними виробами, які кожен охочий мав змогу придбати.

09 1723

Учасників фестивалю урочисто привітали  зі святом міський голова Мішель Терещенко та Поважний посол Королівства Бельгія Люк Якобс зі своєю дружиною.

09 1645

Різьбярів  нагородила дипломами за участь у фестивалі секретар міської ради Олена Демішева, та висловила надію на подальшу співпрацю з майстрами у напрямку проведення у майбутньому таких неординарних заходів у Глухові.

09 1653

Необхідно додати, що дерев’яні скульптури, подаровані місту різьбярами, будуть встановлені в сквері Бортнянського та Березовського в якості його окраси, тішитимуть своєю величчю глухівчан, гостей  міста, а особливо нашу дітвору, яка вже облюбувала там майданчик для ігор.

09 1658

Та найважливіше призначення цих творів мистецтва  оберегати Глухів  від ворогів, адже наші предки не дарма вірили у здатність таких древ’яних символів  захищати і боронити рідну землю.

09 1656

Хочемо подякувати натхненнику проведення фестивалю,  заслуженому майстру народної творчості, корінному глухівчанину, різьбяру Ігору Білевичу, організаторам заходу  - громадській організації «Військово-патріотичний рух «Джура», які підтримали цей проект і допомогли з його підготовкою та пропагуванням. Слова вдячності за участь у проведенні та організації свята вислювлюємо родині Сергія Шума.