ПРО КОНТРОЛЬ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів міських рад та об’єднаних територіальних громад належать здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та накладення штрафів за порушення законодавства про працю у порядку, встановленому законом. Зважаючи на це, при виконавчому комітеті Глухівської міської ради було створено відділ з питань додержання законодавства про працю, до компетенції якого і входить контроль за додержанням норм зазначеного законодавства на території міста Глухів.

Вище зазначений контроль здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

14 1345

Всього в 2018 році було проведено п’ять заходів державного контролю, з яких 3 відвідування з метою інформування роботодавців про найбільш  ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, 2 інспекційних відвідування суб’єкта господарювання в ході якого було виявлені порушення законодавства про працю, застосовано штрафних санкцій на суму 7440 грн. Одного роботодавця притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення.

В разі порушення прав найманих працівників роботодавцями, такий працівник може завжди звернутися за допомогою та захистом до відділу з питань додержання законодавства про працю, який знаходиться за адресою       м. Глухів вул. Ціолковського, 3.

Крім того, хочеться звернути увагу роботодавців на те, що за їх письмовою заявою інспектори праці можуть проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка та штрафні санкції не застосовуються.