ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОННОГО СЕКТОРУ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Протягом минулого тижня на території Сумської області спостерігалась тепла, сонячна, без опадів погода. Вітер був змінних напрямків 6-10м/с. За прогнозом Укргідрометцентру 12-14 квітня в лісах на переважній території області очікується висока пожежна небезпека ( 4 клас). З підвищенням температури повітря при надмірно низькій кількості атмосферних опадів впродовж квітня – першої половини травня значно зросла загроза виникнення пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях та відкритих ділянках місцевості,  що може призвести до згубних наслідків для довкілля і здоров’я людей.

За статистичними даними, основна кількість пожеж в природних екосистемах відбувається з причини необережного поводження громадян з вогнем або умисного підпалювання залишків сухої рослинності. За такі порушення законодавством України передбачена адміністративна відповідальність.

12 1126

Зокрема, за спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.)  і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.).

Відповідно до Ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190грн.).

Для попередження виникнення пожеж у природних екосистемах на території м. Глухів забороняється спалювання сухої трави і залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб, дачних кооперативів, поблизу лісових масивів і торфовищ, очерету біля водойм.