ПІЛЬГИ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Пільги на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я) мають нижче вказані категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

1) незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу їх сім’ї:
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

2) якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу:
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням

Визначено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку на 2018 рік.

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування Кабінетом Міністрів України 25.01.2018 прийнято постанову за № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році», якою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення і відпочинку за надання послуг, розміри якої становлять для:

- осіб, віднесених до категорії 1,  - 6 822 гривні;

- осіб, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 20685 гривень;

- дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює, - 13545 гривень.

Для постраждалих громадян категорії 1 та дітей, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, які не бажають отримати санаторно-курортне лікування, починаючи з 2018 року передбачено отримання за їх бажанням грошової компенсації, розмір якої становить 481 грн. Це визначено Наказом Міністерства соціальної політики України від 20 лютого 2018 року № 257 «Про встановлення середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою».

Щорічна допомога на оздоровлення для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (згідно ст. 48 Закону у розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 р. №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи»):
- інвалідам I і II групи - 120 гривень;

- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - 100 гривень;

- інвалідам III групи та дітям-інвалідам - 90 гривень;

- учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей, - 75 гривень.

Отримання додаткової відпустки громадянам 1, 2 категорії строком 14 календарних днів із збереженням заробітної плати (згідно з ст.20, ст. 21 Закону України).

Пільги 50% (100% - з числа прирівняних до інвалідів війни) з оплати житлово-комунальних послуг (1 та 2 категорії громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).

Щомісячна виплата компенсації вартості набору продуктів харчування для 1 та 2 категорії громадян.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 23 січня 2018 року № 75 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України  31.01.2018 року за № 123/31575)  «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2018 рік» визначено розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування на 2018 рік, які в Сумській області для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 становлять 397,80 грн, до категорії 2 – 198,90 гривень.

Відповідно до п.19 ст. 20  ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадяни, віднесені до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, мають право  на безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом. Пунктом 4 статті 21 Закону для громадян, віднесених до категорії 2, передбачено 50-процентну знижку вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України.

Заступник начальника управління

соціального захисту населення

Глухівської міської ради                                                   З.О. Попова