ЗА ТРИДЕВ’ЯТЬ ЗЕМЕЛЬ

За тридев’ять земель здійснили подорож студенти Університету третього віку «Активне довголіття» відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради разом із кандидатом педагогічних наук , доцентом кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Хлонь Надією Василівною.

Таку ж назву має виставка фоторобіт Надії Василівни, яку вона представила нашим студентам і присвячена вона одній з найвищих гірських систем в світі, яка поступається лише Паміру - горам Тянь-Шань. Сотні відчайдухів щорічно піднімаються на піки Тянь-Шаню, адже з вершин можна побачити неймовірні пейзажі: круті гірські схили, бурхливі водоспади і величні луки, а також розкинулися біля підніжжя хребтів пустелі й степи, наповнені різноманітними польовими квітами. Ця краса підштовхнула до появи назви «Тянь-Шань», що перекладається як «Небесні гори».

12 1527

У мріях багатьох альпіністів – підкорити пік Перемоги, який знаходиться на кордоні Киргизії і Китаю. У цій красуні-вершини – серйозні вимоги до моральної і фізичної підготовки сміливців. Навесні схили гір наповнюються життям. Тануть льодовики, а вода йде до підніжжя гір. Напівпустелі красуються ефемерними травами, степи – диким цибулею, чагарниками і тюльпанами. Є на території Тянь-Шаню хвойні ліси і луки. Поширені ялівці. Багато тут золотого кореня і ожини. Є небезпечні «жителі» – борщівник Сосновського. Якщо до нього доторкнутися, можна отримати опік. Зростає тут і тюльпан Грейга, у якого пелюстки досягають 75 мм. Затишно відчувають себе на території гірської системи і озера. Найбільше – Іссик-Куль. Воно розташувалося в глибокій западині між двома хребтами на території Киргизії. Вода в ньому злегка солонувата. З місцевої мови назву перекладають як «тепле». Озеро виправдовує своє ім’я – його поверхня ніколи не замерзає. Дуже багато цікавої та корисної інформації розповіла Надія Василівна про свою подорож, яку супроводжувала демонстрацією фото, зроблених під час подорожі.