ВШАНУЙМО ПАМ’ЯТЬ ПРО УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Саме цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР із Афганістану.  З 1979 року до 1989 року близько ста п’ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». Двадцять дев’ять років  тому сотні родин, у яких підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата ввійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Саме цього дня вшановують в Україні і всіх тих, хто брав участь в інших збройних конфліктах. Так, нині у ЗСУ України служать близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які пройшли через пекло афганської війни, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших “гарячих точках”.

13 1349

Отож, із нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав запрошуємо мешканців і гостей нашого міста  взяти участь у мітингу, який відбудеться 15 лютого 2018 року о 10.00, щоб низько схилити голови в скорботі й покласти квіти до пам’ятника учасникам бойових дій в Афганістані